Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Vratislav   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 4776, komentáře < 7 dní: 9, komentářů celkem: 4427, adminů: 23, uživatelů: 2366
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 671 561

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 19 návštěvník(ů) a 2 uživatel(ů) online.
informator
rakato

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Zprávy: MEZINÁRODNÍ DNY PETRA CHELČICKÉHO 2010
Posted on Pondělí, 25. říjen 2010 @ 23:34:03 CEST Vložil: Mainstream

Akce poslal Nepřihlášený

Od jarního otevření provozu Památníku Petra Chelčického při Slavnostech květů v květnu 2010 uteklo půl roku a my jsme mohli v Chelčicích plně dotvořit vlastní expozici Památníku Petra Chelčického k jejímu slavnostnímu otevření. Stalo se tak v sobotu 4. září 2010 při Ekumenických dnech Petra Chelčického, i v letošním roce s mezinárodní účastí.   

Dny Petra Chelčického mají již svou tradici se zástupci Bratrské jednoty baptistů v ČR od roku 2004, kdy se konal 1. ročník Dnů Petra Chelčického v Chelčicích. Letošní slavnosti 4. září začaly tradičně u pomníku J. V. Duška v 10 hodin dopoledne přivítáním všech přítomných panem starostou Jiřím Iralem a Vladislavem Donátem z Bratrské jednoty baptistů. Přivítali zástupce obce Chelčice, o. s. Mája-Tvořivé Chelčice, zástupce některých obcí helčicko-Lhenického mikroregionu a mikroregionu Blata, zástupce MAS „Rozkvět zahrady jižních Čech“, zástupce Státního zemědělského intervenčního fondu v Českých Budějovicích, zástupce Akademie věd v oboru historie a zástupce jednotlivých církevních denominací (Bratrské jednoty baptistů v ČR, Církve československé husitské, Církve bratrské a římskokatolické církve).


Program pokračoval slavnostní částí, která se uskutečnila před Památníkem Petra Chelčického, při které vystoupili se svými projevy pan starosta Jiří Iral, předseda MAS Rozkvět zahrady jižních Čech ing. Petr Leber, místopředseda MAS Rozkvět zahrady jižních Čech ing. Jaroslav Houba, ředitel KAZV Jihočeský kraj ing. Vladimír Hadáček, předseda Spolku pro obnovu venkova pan Jan Malík, patriarcha Církve československé husitské ThDr. Tomáš Butta, kazatel Bratrské jednoty baptistů ČR Vladislav Donát a kazatel Církve bratrské z Husince Pavel Fér.

Následovalo slavnostní předání klíče od Památníku Petra Chelčického starostovi obce Chelčice, přípitek a přestřižení modré pásky před Památníkem Petra Chelčického jako symbolu EU – donora projektu „Dědictví regionu: po stopách předků“. A už nic nebránilo prohlídce nově zbudovaného Památníku Petra Chelčického v prostorách historického špýcharu s jeho interaktivními prvky, flmovými dokumenty a mnohými regionálními i historickými informacemi doplněnými fotografemi.

Ve venkovních prostorách za kostelem sv. Martina proběhlo společenské neformální setkání účastníků slavností s občerstvením, prezentace MAS Rozkvět zahrady jižních Čech a dále kulturní program ve venkovním arénovém divadle za kostelem sv. Martina. Dětské divadelní představení souboru Chelčické štěstí „O vznešené čarodějnici“ i taneční vystoupení skupiny Ego choreia s názvem „Jen nezblbni“ slavilo svůj velký úspěch navzdory chladnému počasí a náročnějším divadelním a tanečním podmínkám…

Vyvrcholením slavnostního programu mezinárodních Dnů Petra Chelčického bylo od 14 hodin ekumenické setkání zástupců všech zúčastněných církví a obce Chelčice v kostele sv. Martina s historickou promluvou PhDr. Jaroslava Boubína, CSc. a s hudebním doprovodem sboru Bratrské jednoty baptistů z Českých Budějovic. Všechny přítomné uvítali „domácí“ P. Miroslav Nikola a P. ThDr. Patrik Maturkanič, Ph.D. Velice se mi líbila otevřenost a opravdovost tohoto Ekumenického setkání všech zúčastněných církví, neboť mnohdy o ekumeně jen čteme… Děkujeme také panu PhDr. Jaroslavu Boubínovi za jeho velice pěkný historický referát o významu osobnosti Petra Chelčického a sboru Bratrské jednoty baptistů za jejich velmi pěkný hudební doprovod.Po tomto ekumenickém setkání program v Chelčicích skončil.

Následující den, v neděli 5. září, pokračovaly jednotlivé církve při svých bohoslužbách vzpomínkou na učitele Jednoty bratrské Petra Chelčického. Myslím, že ekumenické Dny Petra Chelčického se slavnostním otevřením Památníku Petra Chelčického byly důstojným výrazem naší úcty k jedné z nejvýznamnějších postav českého středověku, a ráda bych vyjádřila poděkování všem zúčastněným i všem, kteří jakkoli přispěli k jejich uskutečnění.

Mgr. Klára Kavanová Mušková

Zdroj: Zpravodaj obce Chelčice č. 5/2010 
Příbuzné odkazy
· Více o Akce
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Akce:
V BJB vzniká nová platforma - tentokráte fundamentalistická


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.57
Hlasů: 7


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"MEZINÁRODNÍ DNY PETRA CHELČICKÉHO 2010" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.12 Seconds