Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Anežka   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 1, komentářů celkem: 5001, adminů: 23, uživatelů: 2912
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 678 238

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 42 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Zprávy: Informace Výkonného výboru BJB č. 5/2012
Posted on Čtvrtek, 04. říjen 2012 @ 17:20:45 CEST Vložil: Mainstream

Spolupráce mezi sbory poslal Informator

1. Informace z jednání VV dne 18. září 2012
Předseda informoval o návštěvách sborů v ČR i o návštěvě ve sboru v rumunské Svaté Heleně. Následoval rozhovor o situaci ve sborech.

Předseda dále informoval o výroční konferenci Československé baptistické konvence v USA a Kanadě, které se zúčastnil v červenci t.r. na pozvání Konvence. Více informací naleznete v  Rozsévači č. 8/2012.


VV hovořil o pobytu sboru Čjinů v Pusté Rybné, který se uskutečnil v srpnu t.r. Pobyt organizoval VV a byl převážně hrazen z daru Československé konvence. Na pobyt významně přispěl i Sbor BJB v Praze 6. Biblickým vyučováním sloužil Čjinský baptistický kazatel z Dánska. VV hodnotí pobyt jako smysluplný, protože diaspornímu sboru Čjinů umožnil prožít týden v intenzivním společenství.

VV se zabýval zhodnocením práce redakční rady Rozsévače. VV je vděčný za službu všech bratří a sester. VV také oceňuje, že po změnách, které v redakční radě nastaly, se daří vydávat a distribuovat časopis bez zpoždění.

Tajemník informoval o návštěvě v Arménii, která se uskutečnila na konci června t.r. Účelem návštěvy bylo zejména jednání s představiteli Arménské baptistické unie a návštěva sboru, který zakládá br. Aram Kachatryan, podporovaný naší Jednotou. Arménská unie vděčně přijala dar naší Jednoty ve výši 100 000,- Kč, schválený posledním sjezdem delegátů BJB. Tyto prostředky budou použity na službu v Náhorním Karabachu. Více informací naleznete v Rozsévači č.7/2012.

Tajemník informoval o daru Československé baptistické konvence v USA a Kanadě poskytnutém naší Jednotě. Dar ve výši 320 000,- Kč je určen z poloviny na misijní projekty (zejména zakládání nových sborů) a z poloviny na službu menšinám (Barmští uprchlíci a Romové). Nabídku sborům rozešle misijní odbor, který prostředky na misii spravuje.

VV se zabýval nemovitostmi, které jsou stále evidovány na BJB, ale ve skutečnosti patří sborům. Jedná se o modlitebnu ve Zlíně a garáž v Blansku. Tajemník v této věci jedná jak se sbory, tak s příslušnými úřady. Předpokládáme, že do konce roku budou záležitosti vyřešeny.

Ve věci vyrovnání státu a církví konstatoval VV, že po odložení příslušného zákona, není zatím o čem rozhodovat na úrovni Jednoty. VV v rámci přípravy Rady zástupců sborů plánuje vést další rozhovor k této záležitosti.

VV připravuje společně s teologickou komisí Teologické kolokvium, které se bude konat 17.11.2012. Teologické kolokvium vzniká transformací dosavadních setkání studentů teologie. K účasti jsou však zváni nejen studenti, ale všichni zájemci o teologii z našich sborů.

VV projednal otázku stěhování IBTS z Prahy do Amsterodamu. Reakce ze sborů do jednání VV nepřišly žádné. VV si je vědom, že stěhování je předně důsledek ekonomických problémů semináře, proto nemůže a nechce tomuto stěhování bránit. Zároveň tuto změnu vnímá VV s lítostí. VV svého delegáta na jednání Koncilu EBF pověřil zdržet se hlasování v této záležitosti.

Tajemník informoval VV o ukončení pracovního poměru předsedy Diakonie BJB br. Roberta Krejčího dohodou k 30.9.2012. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zatím činnost odboru a Diakonie BJB rozvinout, zvolil VV tuto dohodu s bratrem Kejčím. VV aktuálně neplánuje obsadit místo placeného předsedy odboru Diakonie.

VV projednal žádost Ekumenické rady církví (ERC) o příspěvek na mediální kampaň v celostátním deníku, která proběhla v září t.r. VV nepovažuje takto zvolenou mediální kampaň za účelnou a rovněž má výhrady k rozhodnutí ERC, které nebylo projednáno v orgánu zastupujícím všechny členské církve. VV přesto, ve vědomí odpovědnosti člena ERC, rozhodl přispět na tuto kampaň částkou 5 000,- Kč. Své výhrady VV sdělil předsednictvu ERC.

VV chce, v souladu s již dříve avizovaným záměrem podporovat mezisborové kontakty v BJB, podpořit v příštím roce konání regionálních setkání (konferencí nebo díkůvzdání) sborů BJB.

2. Informace z Kanceláře VV

Připomínáme, že RZS se bude konat v sobotu 3. listopadu 2012 v modlitebně sboru v Šumperku. Na RZS budou připraveny k odebrání Slova života 2013.

V návaznosti na článek v Rozsévači č.7/2012 o spolupráci s Arménskou baptistickou unií oznamujeme, že na červen 2013 připravujeme týdenní pobyt v Arménii pro skupinu zájemců. Součástí pobytu bude jak poznávání země, tak i pomoc se sociální nebo stavební činností arménských baptistů. Další informace budeme postupně oznamovat. Zájemci o účast nechť se již nyní obracejí na Kancelář VV.

Luděk Šíp, tajemník VV BJB

Převzato z www.bjb.cz/cs/bjb/informace-vv 
Příbuzné odkazy
· Více o Spolupráce mezi sbory
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Spolupráce mezi sbory:
Platforma vznikla jako reakce na to, že se BJB stává církví financovanou státem


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Informace Výkonného výboru BJB č. 5/2012" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.07 Seconds