Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Svatoslav   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 4997, adminů: 23, uživatelů: 2442
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 109 163

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 16 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Názory: Dvanáct důvodů proč setrvat v ERC
Posted on Pátek, 01. březen 2013 @ 16:06:12 CET Vložil: Benjamin

BJB a ERC poslal Krytyk

Článek Sedm důvodů pro vystoupení BJB z ERC otevřel diskusi o otázce dalšího setrvání Bratrské jednoty baptistů v Ekumenické radě církví. Aby byla tato diskuse vyvážená odvažuji se bratrstvu a sesterstvu předestřít důvody, které hovoří pro to, aby BJB v ERC setrvala.

Nalézám jich dvanáctero, a jsou to zejména tyto důvody:

1. V ERC jsou zkušení a teologicky velmi vzdělaní bratří, kteří nám baptistům mohou být nápomocni k poznání, kde se své víře mýlíme a uvést nás na správnou cestu.

2. Rovnoprávné postavení církví a svoboda svědomí je projevem duchovní pýchy. ERC v součinnosti s ŘKC mohou celou BJB naučit pokoře a nízkému o sobě smýšlení.

3. Pomáhat sjednocovat Evropu pod papežovou autoritou je výsostná výsada každého křesťana, baptistu nevyjímaje.

4. ERC bude pomáhat BJB prohlubovat společenství s židovstvím a k rozvíjet vztahy s islámem, kteréžto mohou dovésti naše poznání víry k dokonalosti.

5. Vyhlašování výsledků ekumenického dialogu v závazné formě církevními autoritami napomůže řádovým baptistickým členům posílit vnitřní disciplínu a eliminuje neplodné a zbytečné diskuse.

6. Společně s ERC vytvoříme viditelně jednotnou církev, prostou věroučných divergencí a antagonismů, a přivtělením k římskokatolické církvi nalezeme věčného pokoje.

7. Svobodné rozhodování BJB bude v rámci ERC eliminováno a jednotlivé baptistické sbory tak budou osvobozeny od mučivého rozhodování.

8. V ERC dojdeme poznání, že baptistické principy a zásady jsou lidskými nálezky, které neobstojí v tisícileté Tradici Církve.

9. S ERC dosáhneme kýženého přivtělení ke katolické církvi snadněji a v kratším časovém horizontu.

10. Naše společenství s ERC nám umožní již před formálním připojením k římskokatolické církvi využívat její kostely a katedrálu pro mimořádně slavnostní baptistická shromáždění nebo konference.

11. ERC v součinnosti s ŘKC umožní baptistickému teologickému dorostu vzdělání na prestižních katolických univerzitách na celém světě.

12. Společně s ERC se může podařit přivtělení baptistů do katolické církve možná i dříve než za 17 let, kdy skončí státní podpora církví. Tím bude napraveno naše nemoudré rozhodnutí nepřijmout finanční vyrovnání.  U katolíků budeme mít naopak k dispozici obrovské finanční zdroje z církevních restitucí.

Tyto a možná i další důvody, které od milých čtenářů uvítám, zcela jasně hovoří pro setrvání v Ekumenické radě církví. Měli bychom se nad nimi se vší vážností zamyslet a neukvapovat se s rychlým rozhodnutím. Věřím, že se již nyní najdou v BJB sbory, které jasnozřivě dohlédnou k výhodám setrvání BJB v ERC.

Věřím, že naleznou osvědčené způsoby, jak přesvědčit ostatní vzpurné sbory, které ve své duchovní pýše nevidí, o co by odchodem BJB z ERC přišly.  
Příbuzné odkazy
· Více o BJB a ERC
· Novinky od Benjamin


Nejčtenější článka o BJB a ERC:
Evoluce protestantských církví


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Associated Topics

Principy


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Dvanáct důvodů proč setrvat v ERC" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Třináctý důvodů proč setrvat v ERC (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: informator v Pondělí, 04. březen 2013 @ 15:53:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
13. důvodem, proč setrvat v ERC je příležitost účastnit pod moudrým vedením katolických hierarchů velkolepých náboženských státoslužeb.

Dnešní zpráva k programu inaugurace nového prezidenta ČR:


Poté, co nový prezident České republiky Miloš Zeman pronese ve Vladislavském sále Pražského hradu slavnostní slib a na III. nádvoří Pražského hradu se zúčastní vojenské přehlídky, odebere se do Svatováclavské kaple katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Zde proběhne tradiční pobožnost před relikvií sv. Václava, patrona české země, který se stal symbolem české státnosti.

Místo pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky OP, který se bude od 4. března účastnit v Římě tzv. generální kongregace, na které budou kardinálové volitelé ještě před samotným konkláve projednávat otázky spojené s volbou papeže, povede pobožnost olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Kromě něho se bohoslužby zúčastní také diecézní biskupové, předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml spolu s předsednictvem rady, zástupce Federace židovských obcí a Pravoslavné církve a také členové Metropolitní kapituly u sv. Víta a kanovníci Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském.

Nový prezident republiky bude uvítán ve Zlaté bráně olomouckým arcibiskupem a probošty obou kapitul, které sídlí na Pražském hradě. V okamžiku, kdy na III. nádvoří skončí vojenská přehlídka, zazní fanfára hudby Hradní stráže a rozhoupají se všechny katedrální zvony. Prezident se pozdraví s přítomnými biskupy, zástupci Ekumenické rady církví a Federace židovských obcí. Všichni se odeberou do Svatováclavské kaple, kde olomoucký arcibiskup zahájí bohoslužbu.

Na začátku obřadu bude přečten úryvek z knihy Přísloví o tom, jak poznat moudrost a jak pochopit výroky rozumnosti, jak si osvojit kázeň, spravedlnost, právo a přímost (Přísloví 1, 1-7). „Počátek poznání je bázeň před Hospodinem“, říká se v tomto úryvku. Poté následuje modlitba za vlast, poděkování sv. Václavu a uctění jeho relikvie. Všichni se společně pomodlí Otčenáš a olomoucký arcibiskup spolu s předsedou Ekumenické rady církví pronesou modlitbu za nového prezidenta.

Na závěr pobožnosti přednese prezident republiky svou řeč. Na jejím konci uctí mučedníkovu relikvii položením koše květin. Sbor zazpívá Svatováclavský chorál. Od příslušníka Hradní stráže prezident převezme klíč od dveří do Korunní komory, kde jsou uchovávány korunovační klenoty. Za zpěvu chorálu „Hospodine, pomiluj ny!“ prezident opustí Svatováclavskou kapli a v doprovodu olomouckého arcibiskupa vyjde Zlatou branou na III. nádvoří Pražského hradu, aby pokračoval na Hradčanské náměstí položit květiny k soše Tomáše Garriguea Masaryka.

Nuže pokloňme se před kostmi ...Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.14 Seconds