Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Rudolf   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 3, komentářů celkem: 5008, adminů: 23, uživatelů: 2918
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 692 165

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


S úsměvem: Milý Ahmede, vítej v České republice
Posted on Úterý, 20. leden 2015 @ 21:03:42 CET Vložil: Mainstream

Principy poslal Nepřihlášený

Ještě než vstoupíš na naše území, rádi bychom Ti sdělili několik informací, aby se Ti u nás dobře žilo.

Přicházíš do pro Tebe zcela nového prostředí, kde je vše trochu jinak, než si by doposud zvyklý. Rádi bychom Ti vysvětlili několik pravidel, která budeš muset dodržovat.

V naší zemi je mnoho různých náboženských skupin. Vedle nejpočetnějších katolíků jsou zde i evangelíci, husité a považ - třeba i Hare Kršna. Tito lidé mezi sebou normálně mluví, navzájem se zdraví při setkání a ani jednoho z nich nenapadne vnucovat tomu druhému své vidění světa. Všichni si staví své svatostánky, kde se pravidelně scházejí k modlitbám ke svému Bohu a nestává se, aby byli jedni napadeni druhými, případně, aby používali střelnou zbraň k vyjádření svého postoje k nim. I ta většina, co v Boha nevěří či nemá potřebu se sdružovat, toleruje ony věřící přinejmenším tím, že je nechává na pokoji. U nás ctíme lidskou bytost jako jedinečnou entitu a je nám celkem jedno, jakého je vyznání. S naší kulturou jsou spojeny některé symboly, jako třeba kostely či Boží muka, která nám tady zanechali naši předkové. Máme je rádi, jsou naše a chceme je tu mít i nadále.

V našich školách se Tvé děti budou učit mnohému, co se u Vás nejspíše moc neříká. Třeba to, že ve středověku musela křesťanská Evropa bojovat s Tvými předky o holé přežití. Našim dětem sdělujeme i to, že Tví odvěcí nepřátelé - Židé - byli za války v 40. letech minulého století masově hubeni v likvidačních táborech a dokonce i to, že se to vše dělo za plného souhlasu Tvých muftí. Nám Židé nevadí, v naší zemi postavili mnohé památky, dávali práci lidem a byli to vlastenci - filantropové. I na jejich odkazu stojí naše evropská civilizace.

V naší zemi potkáš na ulici mnoho žen. Tyto ženy chodí prostovlasé, v letních měsících v lehkých šatech, pod nimiž lze občas spatřit či tušit jisté znaky, které muže přirozeně přitahují. V létě u vody jsou tyto ženy zahaleny jen do malých pásků přes příslušná místa a dokonce jsou i takové, které si v některých vymezených oblastech na sebe neberou nic. Tyto ženy nejsou, jak se možná domníváš, prostitutky a nejsou určeny k věčnému zatracení. Naopak, pro muže znamenají věčnou inspiraci, idoly, o něž usilujeme, avšak nikoli jen k vybití našeho pudu, ale třeba i jen k přátelskému rozhovoru. Když nás někdy odmítají a dokonce neplní naše přání, není v našich zemích zvykem vytáhnout na ně bič nebo kamení. Dokonce se možná setkáš s tím, že ona žena na některém místě poroučí mužům. Ne, nejde o konec světa, jak Tě jistě napadne. U nás je zvykem, že uznáváme inteligenci a vůdčí schopnosti bez ohledu na to, kdo má co skryto pod šaty.

V naší zemi platí zákony. Vím, že v Tvé taky, ale u nás nevycházíme při jejich tvorbě z 1500 let staré knihy, ale z diskuse, vedené mezi lidmi, které si volíme. I když jsou mnohdy nedokonalé a jejich znění bývá dvojaké, je tento systém dán dlouhodobým vývojem společnosti, která se jmenuje demokratická. V našich zákonech myslíme na ledacos, občas nám i něco unikne, ale většina činnosti je v nich podchycena. Nesekáme ruce za krádež a nebičujeme lidi jen za to, že nebyli dostatečně uctiví k presidentovi republiky. Dokonce je možné se proti našim autoritám postavit a neriskovat podřízku.

V naší zemi se můžeš setkat s tím, že na veřejných i soukromých místech lidé spolu sedí a pijí alkohol, případně si na grilu opékají vepřové maso. Alkohol se u nás pije již mnoho set let a nezdá se, že bychom byli tímto způsobem nějak zásadně postiženi. Naopak, mnohdy slouží k tomu, aby ve společnosti byli lidé veselejší, vtipnější a cítili se při jeho požívání uvolněně. I ten vepřový stejk je pro mnoho z nás pochoutkou, bez které si neumíme představit sobotní posezení s přáteli na zahradě. Máme za to, že toto vše patří k našemu životu a že nejspíše popíjením a pojídáním výše uvedeného nedojdeme věčného zatracení. Mohu Tě ubezpečit, že Tě nikdo nebude nutit jíst co nechceš, ale byli bychom rádi, aby ses nermoutil nad tím, že ve vedlejším stavení se zrovna odehrává zabijačka, případně se slaví Silvestr.

Milý Ahmede, pokud vše výše uvedené budeš akceptovat a budeš se snažit najít si rychle nějakou práci, abys - jak je tomu zvykem u Vás - jen Ty sám uživil své potomky, jsi u nás vítán.

Tomáš Vodvářka

http://vodvarka.blog.idnes.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Principy
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Principy:
Reakce kazatele Blahoše Fajmona na otevřený dopis kazatele Pavla Coufala


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Milý Ahmede, vítej v České republice" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.07 Seconds