Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Běla   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 4815, komentáře < 7 dní: 11, komentářů celkem: 4465, adminů: 23, uživatelů: 2367
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 735 752

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 24 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.
rakato

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Život: Co víme o víře Donalda Trumpa
Posted on Neděle, 20. listopad 2016 @ 19:54:12 CET Vložil: Mainstream

Zajímavosti poslal Nepřihlášený

Donald Trump bude 45. prezident USA. Po šokující porážce Hillary Clinton se newyorský miliardář v lednu přestěhuje do Bílého domu.

Podle průzkumů byly jedni z jeho hlavních podporovatelů bílí evangelikálové, kteří hlasovali v Trumpův prospěch v poměru 81% k 16%, což je největší rozdíl za poslední tři volby.

Trumpův vztah s americkými křesťany byl poměrně nestabilní. V kampani tvrdě bojoval za hlasy evangelikálů a zpočátku získal širokou podporu. Na druhé straně byl často zesměšňován a jeho víra, ke které se hlásil, byla často zpochybňována. Když se ho ptali na jeho oblíbený verš z Bible, odmítl odpovědět, že je to příliš osobní. Později uvedl, že má rád Přísloví, a zvláště kapitolu „Nikdy se nepřikloň k závisti”, která ve skutečnosti neexistuje. Při rozhovoru v rádiu se zase vyjádřil, že jeho oblíbený citát z Bible je „oko za oko”, přičemž nepoznamenal, že Ježíš byl proti tomuto verši, odmítal pomstu a hlásal naopak odpuštění a lásku. Proto není překvapivé, když se Trump vyjádřil, že nikdy nežádal Boha o odpuštění.

Dalším z jeho faux – pas bylo, když odkazoval na kapitolu z Bible jako „Dva Korinťané”, přičemž v USA se používá pojmenování „Druhý Korintským”. Trump se také dostal do sporu s papežem za jeho slib postavit zeď proti imigrantům na americko – mexické hranici. Podobný konflikt měl i s vysokým představeným presbyteriánské církve, v níž byl sám pokřtěn.

Trump tedy nebyl pravým „křesťanským kandidátem”, ačkoli kandidoval za republikány, které zpravidla volí většina bílé evangelikální populace. A navzdory zmíněnému křehkému vztahu, Trump jejich podporu evidentně získal.

Jeho deklarace o vlastní víře získávali časem větší podporu. Zastaly se ho i členové církví. James Dobson, zakladatel konzervativní organizace Focus on the family (Důraz na rodinu), nazval Trumpa „křesťanským dítětem” a zlehčoval jeho dosavadní kontroverzní prohlášení. Volbu Trumpa zdůvodňoval i tím, že je třeba hlasovat proti Hillary Clinton, která ho „vyděsila k smrti”.

Pár týdnů před volbami se však zdálo, že se jeho podpora rozpadá. Důvodem bylo zveřejnění videa, na kterém se Trump hanlivě vyjadřuje na adresu žen a snaží se svést vdanou ženu. Několik církevních představitelů po aféře přestalo Trumpa podporovat, ale větší část ho neopustila.

Křesťané, kteří podporovali Trumpa, často vyjadřovali myšlenku, že ačkoliv mu dají svůj hlas, nemusí nutně souhlasit s jeho životním stylem. Přesto, je v jejich očích lepší volba, pro jeho odmítavý postoj k potratům. Hillary Clinton byla naopak podporovatelkou možnosti volby. Za Trumpa se v podobném duchu vyjádřila i Jenna Johnsonová. Tato představitelka bethelskej farnosti ve městě Redding v Kalifornii, označila výběr Trumpa za podporu hnutí „Na černém životě záleží”, protože vysoký počet černošek podstupuje potraty.

Podpoře Trumpa neublížila ani petice 80 evangelikálních představitelů, kteří se postavili proti rasismu v Trumpové kampani. Potraty se, tak zdá, ukázaly hlavním tématem pro evangelikální voliče. Kněz Robert Jeffress se k této věci vyjádřil následovně: „Co věřící říkají: je zde binární volba mezi Donaldem Trumpem, který je pro život, podporuje náboženskou svobodu a konzervativní soudce u Nejvyššího soudu – a Hillary Clinton, která má na všechny otázky opačný pohled.” Pastor Jerry Falwell se dokonce vyjádřil, že bude Trumpa podporovat, i kdyby se všechny obvinění ze sexuálních útoků ukázaly jako pravdivé, protože má lepší kvalifikaci na post prezidenta než Hillary Clinton.

Každopádně pravdou zůstává, že Trump se v lednu stane prezidentem na další čtyři roky. Evangelikální představitelé podél politického spektra jako reakci na volby podepsali deklaraci, vyzývající k jednotě během příštího volebního cyklu. Křesťané na celém světě budou sledovat, jak se jim to daří naplňovat. 

Zdroj: Christian Post

Citováno z www.krestandnes.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Zajímavosti
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Zajímavosti:
Adventistické upřesnění věroučného bodu o stvoření: symptom změny kurzu církve


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Co víme o víře Donalda Trumpa" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.18 Seconds