Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Vendelín   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 4742, komentáře < 7 dní: 1, komentářů celkem: 4348, adminů: 23, uživatelů: 2366
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 607 965

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Prohlášení: Dopis kazatele Dobroslava Stehlíka sborům BJB
Posted on Pátek, 24. březen 2017 @ 22:15:14 CET Vložil: Mainstream

Spolupráce mezi sbory poslal Nepřihlášený

Vážení bratři a sestry kazatelé, starší i další členové sborů BJB, kterým není lhostejné dění v BJB,

všechny Vás zdravím a přeji Vám, abyste naplněni Duchem svatým mysleli, mluvili i jednali k slávě Pána Ježíše Krista.

Uplynulo již 57 let od doby, kdy jsem uvěřil v Pána Ježíše Krista jako osobního Spasitele a téměř 57 let jsem členem některého sboru BJB. Od mládí mi Pán církve svěřoval určité úkoly a zcela jasně mě povolal i za kazatele evangelia. Nedivte se proto, že mi není lhostejné, co se v BJB děje. Slyším, jak se jednání RZS i SD opakovaně zvrhávají od věcného jednání v chaotické vzájemné napadání. To je cizí Duchu Kristovu. Zvlášť mě znepokojuje, že někteří opakovaným prosazováním sebe odvádějí pozornost od základního poslání církve nést evangelium Ježíše Krista, být mu svědky.

Také korenspondence pomocí veřejných dopisů, kdy někteří vyžadují přitakání ke svým formulacím nebo jejich papouškování, není hodna kazatelů evangelia. Některá napadání jsou dokonce na hranici toho, co je považováno za ještě únosné světskou společností. I když nerad, reaguji na dění v BJB také veřejně, protože se tyto věci dějí veřejně a týkají se celé řady lidí, vlastně všech členů sborů.

Od posledního setkání RZS je stále přetřásán nešťastný, a jistě nesprávný nebo nepřesný výrok bratra Koukala o tom, že homosexuální praktiky nejsou hříchem. Proč však někteří opakovaně dotíráte za to na sestru Lydii Kucovou? Proč píšete o společné biblické hodině, na které jste se nedohodli? Proč dokonce postavení kazatelky spojujete s homosexualitou? Jakým právem? Cožpak ona je odpovědna za to, co řekl bratr Koukal? A proč se nespokojíte s její odpovědí, ale píšete jí nové a nové veřejné dopisy?

Víte, příliš mi to připomíná událost z J 8, 3-11. Navíc napadáte služebnici Pána církve bezdůvodně. Skupina mužů přivedla k Pánu Ježíši ženu, kterou přistihli při cizoložství. Už to je zajímavé, že při tom nepřistihli i muže a nepřivedli ho také. Víme, že ten jejich úmysl nebyl čistý. Pán Ježíš jim na jejich otázku neodpověděl. Odpověděl jínak. Konečně se pohnulo jejich svědomí. Pohne se i vaše? Vždyť vaše jednání je již na hranici veřejného verbálního sexuálního obtěžování. Ve světě se z toho může vyvozovat trestní odpovědnost. Církev má nižší laťku?

Kladu vám další otázku: Potýkáte se ve sborech více s provozováním hříšné homosexuality než s cizoložstvím, smilstvem, domácím násilím, rozvrácenými manželstvími, rozvody, sňatky rozvedených, předmanželským pohlavním stykem, interupcemi (i pomocí pilulek nebo nitroděložních tělísek), hormonální antikoncepcí, pornografií, sledováním televizních pořadů plných násilí, vražd, nevěry, sexu? Žel, tohle jednání se objevovalo nebo objevuje i v řadách kazatelů a starších sborů. Co s tím děláme? Jak vypadá pastorační práce v těchto oblastech?

Nevydává Pán Bůh i dnes lidi do homosexuálního životního stylu (viz Ř 1, 18n) kvůli jiným hříchům? Vím, že v současné společnosti mnozí „spadli“ do homosexuálních praktik, i když to jsou heterosexuálové. Evangelium včetně pokání a jeho ovoce je i pro ně, stejně jako pro každého hříšníka. Je i pro ty, kteří se jako homosexuálové narodili. Ti patří do kategorie nezpůsobilých pro manželství (viz Mt 19, 10-12). Nemáme jim snad s láskou a porozuměním pomoci nést jejich úděl a pomáhat jim žít čistým životem? A jak se stavíme k svobodným heterosexuálům a jak jim sloužíme?

Jen malá skupina tzv. homosexuálů chce ovládnout celou společnost a získat pro sebe kromě jiného všechna manželská práva. Proč proti tomu zpravidla nic neděláme, ale necháváme to jen na katolících? Proč jen málokomu z nás jde o ochranu lidského života od početí až do přirozené smrti?

Kdy se konečně začneme více zabývat tím, proč mnoho mladých lidí opouští sbory BJB nebo jde výslovně životem bez Krista? Kdy se začneme více zabývat tím, proč naše sbory nerostou nebo proč neneseme evangelium účinně? Kdy přestaneme přebírat mocenské ideologie Východu či Západu, ale budeme jednotni v Kristu a lidé poznají podle našich vztahů, že jsme Ježíšovi učedníci?

Kdy bude o našich sborech opět platit, že když tam člověk přijde, tak bude přemožen láskou, tak jak tomu bylo v počátečním období českých baptistických sborů? Kdy aspoň někteří najdou mezi námi znovu ztracený smysl života a budou zachráněni pro pozemský život i pro věčnost??

Prosím, přemýšlejte před Pánem, co máte dělat. Raďte se společně, co dělat. A modlete se za to jako jednotlivci i společně s těmi napadanými.

Mě odpovídat nemusíte.

Vikýřovice 2.3.2017

Dobroslav Stehlík
váš bratr 
Příbuzné odkazy
· Více o Spolupráce mezi sbory
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Spolupráce mezi sbory:
Platforma vznikla jako reakce na to, že se BJB stává církví financovanou státem


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3.66
Hlasů: 3


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Dopis kazatele Dobroslava Stehlíka sborům BJB" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.09 Seconds