Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Vendelín   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 4742, komentáře < 7 dní: 1, komentářů celkem: 4348, adminů: 23, uživatelů: 2366
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 607 896

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 27 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Zprávy: Informace Výkonného výboru BJB č. 2/2017
Posted on Pátek, 07. duben 2017 @ 14:17:45 CEST Vložil: Mainstream

Spolupráce mezi sbory poslal Nepřihlášený

1. Informace z jednání VV dne 14. března 2017

Br. předseda informoval o návštěvách sborů v Litoměřicích, Chebu 2, Ostravě a Kuřimi.

Br. předseda informoval o jednání s korejským sborem v Praze, který má zájem požádat o členství v BJB. Nejsou však přesně jasné důvody, které je k tomu vedou. Problémem je komunikace přes tlumočníky a zároveň také velká vyhraněnost vůči jiným korejským křesťanům. VV bude dále se sborem jednat a jeho zástupci budou pozváni k představení se na příští RZS v Brně.

VV odsouhlasil příspěvek z rezervy hospodaření Kanceláře ve výši 25.000 Kč na základě žádosti Odboru sester na pořádání konference sester v Karlových Varech.

VV také odsouhlasil příspěvek z rezervy ve výši 25.000 Kč na pořádání setkání rodin na žádost Odboru pro manželství a rodinu BJB. Dále pak podpoří účast kazatelských rodin možností příspěvku ve výši 50% z ceny konferenčního poplatku z podpůrného fondu.

VV odsouhlasil příspěvek ve výši 40.000 Kč z investičního fondu na opravu budovy školy Dorkas v Olomouci (výměna ventilů, radiátorů, atd.). Dále se VV zabýval otázkou případné opravy střechy školy. Na základě rok a půl staré nabídky lze odhadnout cenu na cca 300.000 Kč. VV zatím doporučuje odložit částku 150.000 Kč z letošního kladného HV do investičního fondu a v dalších letech postupovat podle aktuální situace.

VV dále hovořil o situaci ve škole vzhledem k nižšímu počtu studentů a plánovanému zápornému hospodářskému výsledku v roce 2017. Případnou ztrátu z letošního roku je možné pokrýt z vytvořené rezervy z minulých let, pokud se však situace v dalším roce nezlepší, bude nutné uvažovat o další budoucnosti školy a řešení studia současných studentů. VV bude čekat na zprávu z Rady školy, která se této situaci bude věnovat na svém podzimním jednání.

VV schválil příspěvek ve výši 3000 Kč pro cestu bratří kazatelů Zemana a Polohy do Maďarska na setkání  s maďarskou baptistickou jednotou za účelem seznámení se s jejich prací s neslyšícími. Bratři tuto potřebu vnímají nejenom ve svých sborech, ale do budoucna by se tato oblast služby mohla stát důležitá i pro ostatní sbory BJB.

VV připravil návrh oblastí a projektů, které by finančně podpořila Čsl. baptistická konvence v USA a Kanadě. Jedná se celkem o částku cca 400.000 Kč, která by se čerpala v roce 2018 a 2019. Rozdělení je následující: 10% národnostní menšiny, 10% práce s neslyšícími, 10% misijní aktivity spojené se službou manželských párů (pro podporu nevěřících přátel a manželství), 70% misijní aktivity sborů.

VV vyhodnotil sbírku pro ukrajinský baptistický sbor v Lysyčanské oblasti a děkuje sborům BJB i jednotlivcům, kteří se do ní zapojili. Do dnešního dne se vybrala mezi sbory částka 146.943 Kč, která bude z poloviny použita na výstavbu modlitebny a z druhé na sociální pomoc sboru v oblasti. VV jedná o možnosti přímého předání výtěžku sbírky přes výjezd některých bratrů na Ukrajinu.

VV souhlasil se změnou stanov EBM (Evropské baptistické misie) v souvislosti se změnou sídla ze Švýcarska do Německa. Důvody jsou čistě organizačního rázu.

VV hovořil o volbách nového VV a předávání funkcí předsedy a tajemníka podle organizačního řádu. Bratři vyjádřili svoji ochotu předat funkce v nejbližší možné době po SD a po vzájemné dohodě s nově zvolenými bratry.

VV se věnoval přípravě nadcházejícího SD v Praze a odsouhlasil připravované návrhy VV pro SD. Jedná se o návrh ohledně řešení situace sboru v Praze na Topolce, návrh na vyjádření nesouhlasu se stavbou Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí a odvolání teologické komise BJB. Texty návrhů jsou součástí materiálů pro SD.

VV se dále zabýval všemi došlými návrhy sborů a pro jednání SD připraví jejich projednání podle tematických bloků.

V rámci rozhodování SD navrhuje VV rozdělení kladného HV ve výši  1.289.138,33 Kč na tyto části: 
Investiční fond - 150.000 Kč
Podpůrný fond - 139.138 Kč
Stavební fond - 1.000.000 Kč

2. Informace z Kanceláře VV

Připomínáme, že na webu www.bjb.cz naleznete kalendář akcí na rok 2017.

V příloze zasíláme program setkání kurzu kazatelů a prosíme o přihlášky nejpozději do 15. května (včetně). Odkaz na přihlášku je součástí programu, nebo ji můžete vyplnit zde - https://goo.gl/forms/PX5kbpPjLnxPaMQI3

Účast na kurzu kazatelů je bezplatná pro kazatele sborů, misijní pracovníky, kazatele v důchodu a jsou zváni také současní studenti teologie z řad členů sborů BJB. Prosíme sbory o vyřízení tohoto pozvání těm, kterých se účast týká.

K dotazům sborů ohledně elektronické evidence tržeb uvádíme následující: Církve jsou od EET osvobozeny, protože jejich hlavní činnost je nevýdělečná. V zákoně o EET nejsou církve výslovně zmíněny, ale mají podobný status jako zapsané spolky. U spolků je určující pro stanovení, zda EET ano nebo ne definování hlavní činnosti organizace ve stanovách. Pokud má spolek ve svých stanovách, že jeho hlavní činností je nevýdělečná činnost, pak pod EET nespadá. V církvi nejsou stanovy, náš předmět činnosti je jasně veřejně prospěšný a neziskový, popř. je doplněn ve výpisu z Rejstříku evidovaných právnických osob Ministerstva kultury.

Pokud je hlavní činnost spolku nevýdělečná, například zájmová nebo veřejně prospěšná, pak pod elektronickou evidenci tržeb daný spolek nespadá. A to ani jeho příležitostné výdělky, které ovšem musí být provozovány výhradně kvůli financování hlavní nevýdělečné činnosti (např. tábory). Od EET je osvobozena také drobná vedlejší podnikatelská činnost veřejně prospěšných spolků, které provozují například kavárnu, dílnu nebo prodejnu drobných výrobků. Příjem/výnos z posuzované činnosti za předchozí kalendářní rok musí být nižší než 175 000 Kč a/nebo tento příjem/výnos nesmí překročit 5 procent z celkových příjmů/výnosů daného spolku za posuzovaný kalendářní rok. V případě dalších dotazů nebo nejasností kontaktujte kancelář VV.

Upozornění ohledně časopisu Rozsévač: Každý sbor dostává ke své objednávce jedno číslo časopisu zdarma. Je to dar Redakce časopisu Rozsévač, který nemusíte platit a můžete ho využít podle svého zvážení.

Na webových stránkách BJB (http://bjb.cz/on-line-bohosluzby) je možnost uvést odkaz vašich online bohoslužeb, ať již přímého přenosu nebo záznamů, video i audio. Dejte nám vědět, pokud byste měli zájem uvést na stránkách bjb.cz odkaz na vaše bohoslužby.

Připomínáme, že do konce března je stále možnost vybrat si ke zpracování týden do Slov života 2018. Obsazené a volné týdny můžete vidět na: www.tinyurl.com/sz2018

Zdroj: www.bjb.cz/bjb/informace-vv 
Příbuzné odkazy
· Více o Spolupráce mezi sbory
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Spolupráce mezi sbory:
Platforma vznikla jako reakce na to, že se BJB stává církví financovanou státem


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Informace Výkonného výboru BJB č. 2/2017" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Re: Informace Výkonného výboru BJB č. 2/2017 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Duke v Pátek, 07. duben 2017 @ 19:12:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Br. předseda informoval o jednání s korejským sborem v Praze, který má zájem požádat o členství v BJB. Nejsou však přesně jasné důvody, které je k tomu vedou. Problémem je komunikace přes tlumočníky a zároveň také velká vyhraněnost vůči jiným korejským křesťanům.

Tak to se budou v BJB cítit jako doma, že Arthure?Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.09 Seconds