Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Běla   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 4815, komentáře < 7 dní: 11, komentářů celkem: 4465, adminů: 23, uživatelů: 2367
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 735 751

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 24 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.
rakato

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Názory: Dan Drápal: Křesťan v současné politické krizi
Posted on Čtvrtek, 25. květen 2017 @ 17:50:53 CEST Vložil: Mainstream

Společnost poslal Nepřihlášený

Přes veškeré nedostatky, které kolem sebe dnes a denně v politickém životě vidíme, věřím v demokratickou politiku. Proto předem upozorňuji, že tomu, kdo na ni nevěří, se tento článek asi nebude líbit.

Islamisté jsou přesvědčeni, že demokracie je v rozporu s Boží vůlí. Zákonodárcem může být jedině Alláh, a ten zjevil svou vůli v Koránu. Korán je dostačující pro organizaci života společnosti – a co je navíc, je hřích. Demokratická politika nepřipadá v úvahu, protože o pravdě se nedá hlasovat.

Některé křesťanské okrajové skupiny mají názor podobný. Z listu Římanům přece víme, že veškerá vrchnost je od Boha; proto hlasování nemůže nic podstatného ovlivnit – Bůh si stejně prosadí své záměry. Politika je záležitost tohoto světa – proč se s ní špinit?

Tyto dvě skupiny v naší zemi moc početné nejsou. Početnější je třetí skupina, kterou tvoří lidé přesvědčení, že politické dění u nás „někdo řídí“. Politiky, kteří jsou vidět, považují za nastrčené figurky. Za pomyslné nitky tahá někdo v pozadí. Podle těchto lidí na tom demokratické volby mohou změnit jen málo.

Na tomto názoru něco málo je. Nelze říci, že „to někdo řídí“, ale určitě platí, že „se to někdo snaží řídit“. Odtud tajné nahrávky, odtud načasování jejích zveřejnění, odtud snaha koupit významné deníky nebo televizní stanice. Z tohoto soudku je ovšem i práce PR agentur, které vymýšlejí účinný politický marketing, zejména předvolební kampaně.

Rozhodně ale nikdo neřídí naši politiku. Mnozí se o to snaží, proto mezi sebou navzájem bojují, proto na sebe navzájem chystají pasti, ale proto také uzavírají koalice nebo různá spojenectví. Mnohé síly – a mnohé počiny, třeba ono zmíněné zveřejňování tajných nahrávek – se snaží ovlivnit volby. Odpovědnost voliče pak spočívá ve snaze odhalit jednak to, co daný politik (či daná strana) skutečně chce, a rovněž do jaké míry se tomu či onomu politikovi dá skutečně věřit. Jinými slovy, neměli bychom se nechat uchlácholit hezkými řečmi, ale měli bychom rovněž zkoumat motivy politiků.

To ovšem nelze dělat jinak, než že se člověk o politiku dlouhodobě zajímá, případně se v ní sám angažuje. Čím více někdo věří na nějaké spiknutí, na to, že to „někdo všechno řídí“, tím menší chuť má angažovat se v politice, tím méně na demokratickou politiku věří. Pak hlásá podobné hlášky jako „volby nic nezmění – kdyby něco změnit mohly, dávno by je zrušili“. To je laciný defétismus a je mi moc líto, že někdy takto mluví i křesťané.

V České republice existuje ještě jedna poměrně početná skupina, a bohužel jsou v ní hojně zastoupeni i křesťané. Nazval bych je „skupinou zásadových“. Ti třeba nikdy nebudou volit lidovce, protože Daniel Herman vítal dalajlámu. Nebo nebudou volit „socany“, protože Sobotka nedodržel slovo, když nakonec nepodal demisi. Nebo nebudou volit zelené, protože podporují sňatky homosexuálů. Nebudou volit TOPku, protože je příliš prounijní. Jsou tak zásadoví, že nakonec volí nějakou obskurní stranu, nebo nechají svůj hlas ve volbách rovnou propadnout.

Pokud si člověk chce nějak zdůvodnit, proč nevolit tu nebo onu stranu, vždycky si pádný důvod najde. Stejně jako si najde důvod, proč politický proces rovnou bojkotovat. Češi v tom mají tradici, která se nezrodila až za komunismu. Už v Rakousku-Uhersku před první světovou válkou Češi dlouho bojkotovali říšský parlament. Sami se připravovali o možnost cokoli pozitivně ovlivnit. „Nebude-li úplně po našem, tak s vámi nehrajeme.“

Nijak se netajím tím, že se angažuji v KDU-ČSL. Mnozí mi napsali: „Lidovce bych nikdy nevolil, protože…“ A často následoval nějaký důvod, kterému jsem dobře rozuměl. Jenže je za tím neporozumění, co je to demokratická politika. Pokud by členové stran měli na sto procent souhlasit se vším, co jejich strana prosazuje, měli bychom tady stovky, či tisíce pidistran. Mně se třeba nelíbí, že KDU-ČSL prosazuje zavedení eura. (Ostatně, nelíbí se mi i jiné věci.) Ale na druhé straně považuji za důležité prosazovat dobrou prorodinnou politiku. A neznám jinou stranu, která by v tomto ohledu dělala více. A hlavně jsem tuto stranu poznal zevnitř. V pražské organizaci nedávno proběhly primárky do podzimních parlamentních voleb. To v jiných stranách vesměs nemají. Přední představitelé strany jsou v neustálém dialogu s členskou základnou. Kdo chce, má příležitost zajít si na pivo s předsedou Pavlem Bělobrádkem, nebo navštívit třeba europoslance Pavla Svobodu, abych jmenoval alespoň někoho konkrétně.

Plně respektuji křesťany, kteří „kopou“ za jinou stranu. Samozřejmě, nemusíme se shodnout v tom, co považujeme za nejdůležitější. Já ale považuji za nejdůležitější, aby lidé drželi slovo a nedělali podrazy. Proto jsem rád, když poctivý člověk vstoupí do nějaké strany s tím, že se bude snažit v rámci strany prosazovat slušné jednání a dobrý program. Samozřejmě, už slyším: „Jak ale může být někdo v téhle straně, když…“ A bude následovat nějaký důvod, kterému rozumím. Jenže tuto zemi nevylepšíme tím, když budeme pěstovat spiklenecké teorie a k demokratickému procesu se obrátíme zády. Pak se nedivme, jak to zde vypadá, necháváme-li volný prostor gaunerům.

Demokratická politika je zdlouhavá a náročná. Výsledky nevidíte hned. A někdy dokonce prohrajete. Proto se mnoha lidem zdá neatraktivní. Na křesťanství samotném nás mnohdy uchvacují veliké věci: Ježíšovy zázraky, mocné divy, zachycené ve Skutcích apoštolů, velké věci, které se dějí dnes při veleúspěšných evangelizacích třeba v Africe nebo ve Střední Americe. Díky Bohu za to vše! Jenže v Písmu rovněž čteme, že ovocem Ducha svatého je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání. To jsou takové neokázalé věci, zvláště pokud se je snažíte žít, a některé z nich vám moc nejdou. Třeba ta laskavost, že? Nebo věrnost? Nebo sebeovládání? Jak jste na tom se vzteklostí?

Možná je to tím, že už jsem relativně starý (i když si někdy připadám jako mládenec), ale moje čtyřicetiletá křesťanská zkušenost mi říká, že drobná práce, ať už v církvi nebo v politice, je náročnější, ale z dlouhodobého hlediska mnohem plodnější než silácké řeči a vehementně zastávané názory.

22. května 2017

Dan Drápal

Zdroj: http://dan-drapal.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Společnost
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Společnost:
JSOU MUSLIMOVÉ NAŠI PŘÁTELÉ?


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Dan Drápal: Křesťan v současné politické krizi" | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Re: Dan Drápal: Křesťan v současné politické krizi (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: martyria v Čtvrtek, 25. květen 2017 @ 18:43:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je zajímavé, že tihle charismatici nakonec často skončí u katolíků...
KDU-ČSL měla historickou šanci zablokovat EET.
 V Bibli, v knize Zjevení je popsán systém, který zamezí každému, kdo nebude na patřičném seznamu (nepřijme znamení) nakupovat a prodávat. Toto až do dnešního dne nebylo realizovatelné. Avšak EET to umožní. Každá účtenka je nejprve odeslána na server MF a teprve po schválení vyjede z pokladny a nákup je umožněn. Tento systém je tedy způsobilý komukoliv znemožnit nakupovat. Postačí jen doplnit identifikaci osoby oním znamením nebo i jinak.
Prodávání je již znemožněno každému kdo si nepořídí EET pokladnu.
KDU-ČSL tento Bohem daný úkol nesplnila a věřím, že se již do parlamentu nedostane. A pokud ano tak nebude na straně Boží.
Re: Dan Drápal: Křesťan v současné politické krizi (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Čtvrtek, 01. červen 2017 @ 00:46:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Citát: 
"Mnozí mi napsali: „Lidovce bych nikdy nevolil, protože…“

Já také ne. A sice proto, že tato strana je pro přijímání migrantů, což zcela jasně povede (a západní Evropa je toho jasným důkazem), k prolévání nevinné české krve. Ještě si vzpomínám na slova pana Bělobrádka, že bychom měli přijímat 7000 migrantů ročně. A to v rámci scelování rodin (a za rodinu si migrant může označit kohokoli, aniž bychom si to mohli ověřit), si tento počet můžeme klidně vynásobit deseti. Tedy první rok 70 000, druhý rok celkem 140 000 migrantů - a tak dále až k úplné likvidaci českého národa. 
Přitom migranti naši přátelé nejsou! Viz např. článek: JSOU MUSLIMOVÉ NAŠI PŘÁTELÉ?  UPRCHLÍCI - NEBO MIGRANTI?

Příčinu jednání lidovců, které hodnotím jako jasně protinárodní, vidím v tom, že sám papež prosazuje zničení národních států Evropy. Viz článek na této adrese:

Lidovci jsou katolickou stranou, tedy stranou se silnou vazbou na papeže. Papežské barvy jsou bílá a žlutá. Nevšimli jste si žlutých kravat u lidovců, žlutých ubrusů na jejich sjezdech??? 

V linku výše je uvedeno, že postoje papeže ŘKC štěpí. Proti zaplavení Maďarska migranty byli i maďarští katoličtí biskupové, kteří svůj nesouhlas s papežem vysvětlovali takto: "Svatý Otec nezná zdejší situaci." Je skutečně tristní, že světští lidé jako např. maďarský premiér Orbán bojují proti migraci, která přináší jen násilí a smrt - zatímco papež svým postojem toto násilí jen podporuje! 

Díky Pánu za statečného premiéra Orbána! Díky Pánu za statečnou premiérku paní Szydlovou!!!
Může se náš pan Sobotka vůbec srovnávat s těmito velikány?

Pokud jde o lidovou stranu, tak její nepřiměřené sympatie k sudetoněmeckému hnutí, jaké projevují ministři Herman a Bělobrádek svědčí o něčem velice neblahém. Podle mého názoru (pokud se ho ještě vůbec mohu dopustit) jsou lidovci jen maskovaní sudeťáci a osobně je vnímám též jako trvalou hrozbu české státnosti. A pokud jde o politiky, tak mě nejbližší je pan Okamura, který o problému migrace  mluvil už před lety; byl tupen, vysmíván, že slyší trávu růst - a nyní je to, o čem mluvil před lety už obecně známou skutečností!!!

K problému:

BARe: Dan Drápal: Křesťan v současné politické krizi (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pondělí, 05. červen 2017 @ 01:10:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve světe nevinných britských obětí se projevují páně Drápalova moudra jako trapné kecy. To paní Szydlová, polská premiérka, je z úplně jiného těsta:
Polská premiérka: Nebudeme se podílet na šílenství bruselských elit ...
Jsem toho názoru, že "křesťanská" KDU-ČSL škodí národu. To, co činí pánové Bělobrádek, Herman, Svoboda, Zdechovský a jiní, je skutečně pobuřující. Modleme se za to, aby tato politická strana byla ve volbách smetena a už nikdy se na politickou scénu nevrátila!!!
BA 


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.23 Seconds