Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Vendelín   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 4742, komentáře < 7 dní: 1, komentářů celkem: 4348, adminů: 23, uživatelů: 2366
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 607 905

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 28 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Zprávy: Informace Výkonného výboru BJB č. 3/2017
Posted on Sobota, 17. červen 2017 @ 19:13:07 CEST Vložil: Mainstream

Spolupráce mezi sbory poslal Nepřihlášený

1. Informace z jednání VV BJB dne 7. června 2017

VV se sešel na začátku června na svém prvním řádném jednání ve zvoleném složení - bratři Pavel Coufal (předseda VV), Jan Jackanič (tajemník VV), Erik Poloha (místopředseda VV), Radek Pospíšil (člen VV), Pavel Novosad (člen VV), setkání se zúčastnili také oba náhradníci  – bratr Oleg Grytsik a sestra Slávka Švehlová.

Setkání bylo zahájeno společnými modlitbami a připomenutím poslání VV v rámci řádů Bratrské jednoty baptistů. Do konce kalendářního roku se sejde VV ještě třikrát (září, říjen, prosinec).
 
VV se na svém setkání vrátil k uskutečněnému kurzu kazatelů, který připravil ještě předchozí VV a také k minulému Sjezdu delegátů. Konkrétně jsme hovořili o tom, jakým způsobem zapracovat otázku doporučení sborů pro volbu členů komisí a výborů jednotlivých odboru, otevřeli jsme rozhovor o volbě nové teologické komise a naplnění usnesení SD ve vztahu ke sboru Praha 4. VV také vyzývá sbory, aby nepodávaly opakovaně stejné návrhy, které již byly Sjezdem odmítnuty.
 
VV diskutoval formu Usnesení SD a pověřuje tajemníka, aby od příštího SD byla usnesení ve spolupráci s návrhovou komisí formulována tak, aby šlo o samostatně srozumitelný dokument, který se nebude pouze v bodech odkazovat na sjezdové materiály. VV souhlasí s tím, aby se Usnesení v této nové podobě již publikovalo také na webových stránkách BJB.

VV upozorňuje sbory na chybu v letošním usnesení SD, ve kterém chybí informace o zamítnutí návrhů č. 12 sboru v Lovosicích a č. 13 sboru v Kroměříži. V příloze těchto Informací posíláme proto verzi Usnesení SD s poznámkou, vlastní doplnění (nebo opravu) tohoto Usnesení může provést až příští SD.


VV jednal o podnětu br. Radka Pospíšila k odmítnutí čerpání dotací na chod kanceláře a zatím k němu nezaujal stanovisko. Pro příští setkání připraví tajemník podklady ohledně možného finančního dopadu tohoto kroku na hospodaření BJB a sborů (výšku příspěvků ze sborů), jsme si však vědomi toho, že tato otázka je především spojena s očekáváním sborů od VV a vizí VV pro BJB.

VV se dále zabýval aktuálním stavem publikační činnosti, sestra Švehlová informovala o knize Historické komise, která je před dokončením. Rozpracován je také překlad knihy Radical Believers, pro časové zaneprázdnění překladatelů se příprava zatím odkládá.

Bratr Pavel Coufal informoval o svých dosavadních cestách v rámci nové služby předsedy, zúčastnil se regionálního setkání mládeže ve Cvikově a 70. výročí sboru v Lovosicích, kde proběhla ordinace br. kazatele Václava Chumchala. Bratr předseda je připraven přijímat pozvání sborů k návštěvě a službě podle svých možností, kdy zůstává na poloviční úvazek zapojen v brněnském sboru.

VV se zabýval také situací na škole Dorkas v Olomouci a počtu studentů v jednotlivých ročnících s ohledem na celkové hospodaření školy. VV bude tento školní rok situaci podrobně sledovat a na základě podzimního jednání rady školy bude řešit budoucnost školy. VV nově jmenoval do Rady ŠPO bratra Pavla Novosad, který doplní stávající radu ve složení Iva Kernová, Jan Jackanič, Eva Šviráková a Mirek Čížek

VV schválil žádosti sborů o dotace na plat pracovníka sboru a to na základě žádosti z Blanska (úvazek 0,4) a z Brna (úvazek 0,5).

VV také schválil několik žádostí z podpůrného fondu a ze sociálních důvodů podpořil rodiny kazatelů sborů formou podpory na sborové tábory. Také podpořil účast mládežníků z barmanských sborů na českých letních táborech.

VV nabízí možnost podpory ze sociálních důvodů i dalším kazatelům, kteří nemají možnost požádat o tento příspěvek na tábory dětí svůj vlastní sbor a prodlužuje termín podání žádostí do 30. 6. 2017. Příspěvek bude proplacen na základě dokladu o úhradě pobytu.

VV schválil zahraniční cestu předsedy a tajemníka VV na koncil EBF v Arménii. Dále pak cestu br. Coufala na vzdělávací pobyt v Anglii ohledně vzdělávání a vedení v církvi v rámci programu Cambridge Leadership Network.

VV vzal na vědomí informaci ohledně volby br. Vladimíra Zemana (Vysoké Mýto) do Rady České evangelikální aliance. Sbory nebo jednotlivci, které mají zájem o spolupráci a informace ohledně práce ČEA, mohu bratra kontaktovat přímo.
 
VV se dále zabýval situací v Odboru mládeže, zejména otázkou pořádání společných konferencí. VV má zájem se více zapojit do spolupráce s Odborem mládeže a koordinovat jeho práci. VV dále hovořil o volbách vedoucího odboru mládeže, br. Jackanič je ochotný zatím zůstat od října do konce volebního období neplaceným vedoucím odboru. 

VV rozhodl o přejmenování Schematismu BJB na Adresář BJB a to od podzimu 2017.

Br. Poloha podal informace z jednání o službě neslyšících v maďarské baptistické jednotě, kterou mohli společně s bratrem Zemanem navštívit. Situaci a dalšímu jednání o možné spolupráci se bude VV nadále věnovat. 

Br. Jackanič informoval o nabídce připojit se k pražské konferenci Awakening, kterou nepřijímáme. 

2. Informace z Kanceláře VV

Přihlášky na kurz Vzdělávání na cestě ve školním roce 2017/18 je možné podat do 30. 6. 2017. Studijní materiály budou přihlášeným zasílány průběžně během letních prázdnin.

Odkaz na přihlášku je zde - http://bjb.cz/clanky/vzdelavani/1597-vzdelavani-na-ceste-2017-18

Jan Jackanič
tajemník VV BJB

Zdroj: www.bjb.cz


 
Příbuzné odkazy
· Více o Spolupráce mezi sbory
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Spolupráce mezi sbory:
Platforma vznikla jako reakce na to, že se BJB stává církví financovanou státem


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Informace Výkonného výboru BJB č. 3/2017" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.09 Seconds