Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Emanuel   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 4856, komentáře < 7 dní: 14, komentářů celkem: 4589, adminů: 23, uživatelů: 2371
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 842 719

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 21 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Zprávy: Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 18. října 2017
Posted on Středa, 01. listopad 2017 @ 09:59:57 CET Vložil: Mainstream

Spolupráce mezi sbory poslal Nepřihlášený

VV se na svém říjnovém setkání věnoval následujícím oblastem

Vize a plány

VV jednal o modlitebním řetězu BJB, který by začal od ledna 2018. Podněty k modlitbám ze života jednotlivých sborů budou rozesílány vždy společně pro daný měsíc. Rozpis bude k dispozici na stránkách BJB.CZ a také ve Slovech života. Další informace připraví kancelář VV na podzimní jednání RZS.

VV dále jednal o přípravách konference „Sto let spolu“, která by se měla uskutečnit v roce 2019. Do konce letošního roku proběhne pracovní setkání zástupců jednotlivých Odborů BJB, přizváni budou také zástupci historické komise. Bratr předseda Pavel Coufal také pozve ke spolupráci zástupce slovenské BJB.

Bratr tajemník informoval o přípravách Zpravodaje BJB, který by začal vycházet od ledna 2018 a to jak v tištěné, tak elektronické formě (4 x ročně).  VV dává také podnět k tomu, aby kromě zpráv ze všech oblastí služby BJB obsahoval Zpravodaj také tematické články, úvahy, kázání a dotýkal se tak aktuálních témat BJB.

VV dále hovořil o přípravách akcí na rok 2018 a to kurzu kazatelů (hostem bude br. Dr. Schindler) a o možnosti uspořádat opět koncertní turné s bratrem Rodriguezem (tentokrát ve vánočním termínu). K plánování těchto akcí se ještě vrátíme na příštím jednání VV.Bratr Pavel Novosad otevřel téma obnovy (revitalizace) malých, resp. stagnujících sborů. Je možné se nechat inspirovat službou, kterou začíná Církev bratrská (www.cestaobnovy.cz). VV vítá zájem o toto téma. Misijní odbor nechť získá podrobnější informace nejen o iniciativě CB ale i z dalších zdrojů pro následnou diskusi.

Odbory, komise, účelová zařízení

VV diskutoval otázku příprav programu konferencí mládeže. VV potvrzuje, že podle Organizačního řádu patří zodpovědnost za přípravu společných konferencí Odboru mládeže. VV proto navrhuje, aby přímou odpovědnost za přípravu programu nesla Rada ODM, která by projednala návrh programu s VV nejpozději 5 měsíců před konáním konference. VV zve na své příští jednání zástupce Rady odboru mládeže a chce vést s nimi na toto téma rozhovor.

Bratr tajemník informoval o odpovědích kandidátů do teologické komise, navržených VV. Návrh přijal bratr Marek Titěra, odmítli bratři Jan Bistranin, Michal Petratur a Mirek Čížek, ostatní navržení se mohou vyjádřit ještě do RZS. Sbory budou vyzvány také k podávání vlastních návrhů.

Br. tajemník informoval o situaci na škole Dorkas, do 1. ročníku nastoupilo zatím 9 studentů. Škole se podaří v letošním školním roce snížit výši plánovaného mínusového hospodaření, přesto i tak bude celkové hospodaření ve ztrátě a budou čerpány prostředky z rezervní fondy školy. O dalším vývoji bude VV jednat a to především na základě setkání rady školy, které se uskuteční 1. prosince.

VV diskutoval o vhodnosti doplnění Volebního řádu o podmínku souhlasu sboru pro všechny kandidáty na volbu do rad odborů BJB. Tento podnět předloží tajemník na RZS v Brně.

VV hovořil o setkání, které proběhlo se zástupci sboru Na Topolce dne 5. 10. 2017. Zápis z tohoto setkání je součástí těchto zpráv.  

Sbory

Bratr tajemník informoval o pokračování jednání s korejskými sbory, zatím jsme neobdrželi odpovědi na doplňující otázky ohledně jejich zájmu o členství v BJB. O dalším jednání bude VV informovat.

Finance a organizace

VV schválil záměr tajemníka aktualizovat pravidla pro rozdělování dotací na sbory se zachováním stejných principů.  Změna se týká postupu, kdy již nejsou jednotlivé žádosti zasílány na Ministerstvo kultury, ale rozhoduje o nich podle posloupnosti VV. Tajemník představí tuto změnu na RZS.

VV schválil návrh misijního Odboru, aby se přispívalo kazatelům a misijním pracovníků sborů BJB, kteří se zúčastní vzdělávání v rámci Evangelikálního fóra (20. - 22. 2. 2018) v Praze. Jde o úhradu konferenčního poplatku, podrobnější informace rozešle kanceláře VV.

VV schválil žádost sboru ve Vysokém Mýtě o nový úvazek (0,4) pro pracovníka mezi neslyšícími (br. Josef Kéri) na dobu 1 roku. Dále pak souhlasil s prodloužením dotace pro sbor v Uherském Hradišti pro pastorační pracovnici (s. Alenu Potrusilovou) na úvazek 0,5 opět na dobu 1 roku. VV také schválil rozdělení dotace pro sbor v Kroměříži, současná dotace pro pastorační pracovnici bude rozdělena na dvě poloviny od listopadu do prosince, od ledna dojde k nástupu nové pracovnice již na plný úvazek (s. Jitka Tobolová)

VV diskutoval o návrhu br. Pavla Novosada na pravidelné rozdělování kladného hospodářského výsledku pro jednotlivé odbory BJB zatím bez konkrétního návrhu. VV se k této diskusi vrátí při přípravě návrhu pro SD na rozdělení HV za rok 2017.

VV schválil rozdělení daru z Čsl. konvence na misijní práci. Částka 349.392 Kč bude rozdělena na tyto účely (misijní aktivity sborů BJB: 70%, misijní aktivity sborů spojené se službou manželským párům: 10%, služba menšinám  10% a služba neslyšícím: 10%. VV souhlasil, že částka určená pro neslyšící bude spravována kanceláří VV a také odsouhlasil z této částky příspěvek 10.000 Kč pro sbor ve Vysokém Mýtě na práci s neslyšícími.

VV schválil vánoční příspěvek kazatelům v důchodu a vdovám po kazatelích ve výši 6897 Kč. Jedná se podle pravidel fondovního hospodaření o 25% z průměrné hrubé mzdy v ČR za předchozí kalendářní rok. Dary kazatelům v důchodu a vdovám budou zasílány v průběhu listopadu.

VV také schválil dar všem kazatelům a misijním pracovníkům ve výši 10.000 Kč. Všem pracovníkům bude částka vyplacena formou daru z podpůrného fondu, na který bude převedena část z prostředků pro sbory pobírající dotace. VV vybízí sbory, aby ke konci roku podpořily finančním darem své zaměstnance, tento dar z podpůrného fondu nemá nahradit zodpovědnost sborů za podporu svých pracovníků.

VV schválil odměny zaměstnancům kanceláře (vedoucí kanceláře, předseda odboru mládeže, pracovník odboru mládeže a školní kaplanka) ve výši 1 měsíčního platu. Odměny pro tajemníka a předsedu nově schvaluje podle pravidel finanční komise SD až v následujícím roce.

Ekumena

Tajemník informoval o své účasti na výjezdním jednání Řídícího výboru ERC. Kromě běžné agendy se jednání zabývala především otázkou nemocničních kaplanů a pravidel pro jejich zaměstnávání. VV jmenoval také zástupce pro valné shromáždění ERC  (bratři Jackanič, Coufal, Poloha).

Bratři Jackanič a Poloha informovali o své účasti na koncilu EBF, jehož výsledkem jsou především rezoluce zaslané na sbory.

Informace z kanceláře VV BJB

Připomínáme sborům, že na RZS v Brně budou k dispozici letošní Slova života společně s fakturami pro sbory. K dispozici bude také předem objednané literatura z nabídky kanceláře VV.

Stravování je na RZS zajištěno pro dva zástupce za každý sbor, v případě účasti více členů sborů, pro které byste chtěli zajistit oběd, nás o tom prosím neprodleně informujte.

Příští setkání VV BJB se uskuteční dne  6. prosince 2017

Zdroj: www.bjb.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Spolupráce mezi sbory
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Spolupráce mezi sbory:
Platforma vznikla jako reakce na to, že se BJB stává církví financovanou státem


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 18. října 2017" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.13 Seconds