Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Marián   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 4856, komentáře < 7 dní: 13, komentářů celkem: 4588, adminů: 23, uživatelů: 2371
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 841 362

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 19 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.
martyria

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Komentáře: KOHO VOLIT?
Posted on Pondělí, 22. leden 2018 @ 17:10:47 CET Vložil: Mainstream

Zamyšlení poslal BohemianAnonymus

Dnes jsme postaveni před volbu: Koho si zvolíme za prezidenta? Máme na výběr mezi vlasteneckým prezidentem Zemanem a elitářským panem Drahošem, zaujímajícím k migraci víceméně vstřícný postoj. 

Jeden názor na problém obsahují články  Proč budu volit ve druhém kole Zemana? a Náboženství a přístup ke svobodě slova dělí oba kandidáty

Opačný postoj reprezentuje článek Davida Nováka, předsedy Rady Církve bratrské: Prezidentské volby, aneb když se otevře Mordor

Jak se k problému postavit? Především si musíme uvědomit, že naše volba bude nevratná a to z toho důvodu, že čas v dnešní době ubíhá neuvěřitelně rychle, takže doba pouhých pěti let, bude mít pro směřování našeho státu význam zásadní. 

Proto nemohu souhlasit s názorem pana Nováka, cituji: 

"Přátelé proberte se! Je to stejně nesmyslné, jako když minulé volby rozhodla sudetská otázka. Skutečné problémy naší země se jmenují exekuce, důchodová reforma, školství, zdravotnictví, korupce. Jakkoli nechci otázku migrace podceňovat, teče nám do bot skutečně jinde. Stejně tak naším problémem není islám. (!!!) Řešme to, ale nedělejme z toho klíčový problém voleb."

Pokud by nový prezident nedodržel své předvolební sliby, nemůžeme na tom změnit už vůbec nic. Dáme na starého v mnohých tlacích osvědčeného člověka - nebo na člověka nového, který je nepopsaným listem?

Já osobně přisuzuji migraci význam zásadní, protože nás ohrožuje na životě - zatímco exekuce, korupce, atd. o kterých se zmiňuje pan Novák nás ohrožuje pouze na majetku. Zásadní problém migrace jsem formuloval takto:

"Všude tam, kde žijí muslimové (rodina, byt, dům, město), existuje de facto "umma", tedy komunita muslimů - to je nepopiratelné. A tato komunita z muslimského hlediska existuje i de iure, a proto se uvnitř ní aplikuje muslimské právo - šaría, které je v rozporu s právem hostitelského nemuslimského státu. A hranice této "ummy" nejsou stanoveny žádnou úmluvou, či dohodou - a budou se tudíž měnit. A že se budou vzhledem k vysoké muslimské natalitě rozšiřovat, je myslím, jasné. A pokud jde o muslimské radikály: ti operují (jak zkušenosti ze západní Evropy ukazují), právě z takového, muslimy obsazeného území."

K tématu: 
UPRCHLÍCI - NEBO MIGRANTI?

Církve aby biblicky zdůvodnily souhlas s migrací zneužívají podobenství o milosrdném Samaritánovi. Moje odpověď je zde - překopíruji:

Církevníci prosazující u nás muslimské imigranty bez ohledu na obavy národa, argumentují tím, že jednají jako milosrdný Samaritán. 


Podívejme se na problém blíže:

Lk. 10:30 "I odpověděv Ježíš, řekl: Člověk jeden šel z Jeruzaléma do Jericho, i upadl mezi lotry."
Lk. 10:33-35 "Samaritán pak jeden, cestou se ubíraje, přišel až k němu, a uzřev jej, milosrdenstvím hnut jest. A přistoupiv, uvázal rány jeho, naliv oleje a vína, a vloživ jej na hovado své, vedl do hospody, a péči o něj měl. Druhého pak dne odjíti maje, vyňav dva peníze, dal hospodáři, a řekl jemu: Měj o něj péči, a cožkoli nad to vynaložíš, já když se vrátím, zaplatím tobě."

Zraněný byl zřejmě Žid. Vzdor tomu, že Židé se Samaritány nevycházeli (J. 4:9 - podobně jako dnes muslimové s křesťany),Samaritán  se zraněného ujal, ošetřil ho, ale nenechal ho odvézt k sobě domů, nýbrž do nejbližší hospody, kde se mu finančně postaral o další ošetřování - zraněný Žid byl pak ošetřován ve vlastním, nikoli cizím, samařském prostředí.  JEDNEJME TAK I MY!!!

Jsem si jist tím, že Spasitel, když pronášel tento výrok, myslel i na naši situaci. Problémem církevníků je i to, že plni pýchy jdou NAD rámec Písma. Musím konstatovat (jako už mnohokrát), že Písmo nelze jakkoliv vylepšit, byť se o to mnozí církevníci až křečovitě snaží. Pro ty, kteří tak činí platí tato slova Písma:

2J. 1:9 "Kdo zachází dál a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdo zůstává v jeho učení, má Otce i Syna." (EP)

Takže pomáhat ano - ale nikoliv u nás doma. Je zvláštní, že se nevěřící lidé tohoto biblického doporučení drží. 

Pokud jde o přijímání migrantů, existuje jedno biblické kritérium:

2J. 9-11 "Každý, kdož přestupuje a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdož zůstává v učení Kristovu, tenť i Otce i Syna má. Přichází-li kdo k vám, a toho učení nepřináší, nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte. Nebo kdož takového pozdravuje, obcuje skutkům jeho zlým."


V dnešní době jsme svědky nikoli spontánního, nýbrž řízeného stěhování migrantů z Středního Východu a Afriky do Evropy - a to i z míst, kde žádné boje neprobíhají!!! To je jasným důkazem toho, že o pomoc uprchlíkům vůbec nejde - nýbrž jde o realizaci zločinného plánu EUROMED, na základě kterého má do r. 2050 Evropy přijit do Evropy až 80 miliónů!!! migrantů, což znamená nejen výměnu obyvatelstva, likvidaci národních států - ale i definitivní přepsání duchovní orientace Evropy z křesťanské na muslimskou. Je děsivé, že křesťanské církve této změně duchovní orientace napomáhají a mají tak podíl na duchovní sebevraždě Evropy!!! To ať soudí Pán!!!!! Je skutečně tristní, že tyto skutečnosti předseda Rady Církve bratrské pan David Novák nevidí a svou neznalostí tak změně duchovní orientace napomáhá!!!


Situace je dnes taková, že dnes Židé odcházejí do Izraele, jsouce z Evropy vyštváni importovaným antisemitismem. Situaci ještě více komplikuje fakt, že Izrael dnes, i do budoucna se bude potýkat s akutním nedostatkem vody - viz např. zde: Jak si Izraelci vyrábí vodu - Echo24.cz . To ovšem znamená, že celá řada Židů mající úmysl emigrovat do Izraele tam nebude přijata a uvízne v Evropě, kde se mohou snadno stát obětí importovaného islámského antisemitismu. 

PROTO JE OTÁZKA MUSLIMSKÉ MIGRACE I PREZIDENTSKÉ VOLBY OTÁZKOU ZÁSADNÍ!!!

BA


 
Příbuzné odkazy
· Více o Zamyšlení
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Zamyšlení:
Ekologické otázky z teologické perspektivy


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"KOHO VOLIT?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Re: KOHO VOLIT? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Úterý, 23. leden 2018 @ 22:37:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Říká se, že kvalitu všech tvrzení prověří čas. Porovnejme níže uvedené tvrzení pana Davida Nováka, předsedy Rady Církve bratrské":

"Přátelé proberte se! Je to stejně nesmyslné, jako když minulé volby rozhodla sudetská otázka. Skutečné problémy naší země se jmenují exekuce, důchodová reforma, školství, zdravotnictví, korupce. Jakkoli nechci otázku migrace podceňovat, teče nám do bot skutečně jinde. Stejně tak naším problémem není islám(!!!) Řešme to, ale nedělejme z toho klíčový problém voleb."

s tímto článkem:


Uplynulo jen pár dní a argumentace pana předsedy se rozpadá na prach. V této souvislosti vidím v křesťanech nominálních církví hrozbu nejen pro stát, ale pro svobodu vůbec - viz link uvedený v článku:  KŘESŤANSKÉ CÍRKVE-JEDEN Z NÁSTROJŮ ISLAMIZACE ČR?

Mt. 15:14 "Nechte jich, vůdcové jsou slepí slepých. Povede-liť pak slepý slepého, oba v jámu upadnou."
BA

Re: KOHO VOLIT? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pátek, 26. leden 2018 @ 01:27:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych se s Vámi, přátelé, podělil o mé dojmy z diskuse obou prezidentských kandidátů. Hovořit budu výhradně o panu Drahošovi.

Soustředím se pouze na tři body.

1) Problém migrace

Na jedné straně pan Drahoš tvrdí, že je proti kvótám - ale na druhé straně mu nečiní potíže přijmout 2600 ("prověřených") migrantů.  Avšak za jak dlouhou dobu??? Viz video:

Problém má jeden háček: Pan Drahoš hovoří o "prověřených" migrantech - jenže jak je prověřit, když přicházejí bez dokladů??? Na území sousedního Německa byl zadržen migrant s několika doklady totožnosti!!! Dále je třeba vzít v úvahu fakt, že si migrant může za svou rodinu označit prakticky koho chce, takže původní počet 2600 by se mohl v rámci spojování rodin znásobit i deseti! A 26000 lidí už může znamenat bezpečnostní hrozbu - nebezpečí intifády aj. nehledě už k faktu, že se jejich přijetím vzdáváme části vlastního území - viz článek.

2) Problém blízkých spolupracovníků pokud by byl pan Drahoš zvolen prezidentem

Pan Drahoš opakovaně odmítl sdělit jména svých blízkých spolupracovníků - což ovšem znamená, že vůbec nevíme, kdo na něj bude mít vliv. Tím se stává naprosto nečitelným.

3) Problém referenda o vystoupení ČR z EU

Pan Drahoš toto referendum naprosto odmítá. Je ovšem zvláštní, že na referendum o vstup do EU jsme byli dostatečně svéprávní - ale výstup z EU už nikoli???
V duelu pan Drahoš pronesl tuto veledůležitou větu, jejíž důležitost zatím nikdo (úpodle mého růzkumu) dosud nepostřehl:

Nevím, kdo z občanů České republiky je schopný docenit nebo ocenit, jestli je vystoupení Česka z Evropské unie je v pořádku, nebo není. Máme zastupitelskou demokracii, parlamentní výbory, parlament. Tam jsou lidé, kteří se takovým věcem mohou věnovat na plný úvazek. Nikdo z nás z občanů toho není schopen. Proto říkám, že rozhodování o zásadních věcech v referendu je nebezpečné."

Chápete význam páně Drahošova sdělení??? Nikdo z českých občanů není schopen posoudit, zda je vystoupení ČR z EU správné - a tento výrok platí pro politiky i nepolitiky - i politici jsou přece občané!!! Ano, jsme ti nesvéprávní blbečci, kteří nevědí, co je pro nás dobré!!!  A kdo to tedy ví??? Zajisté lidé z Bruselu - kdo jiný!!! ELITY - JAK JINAK!!!

Pramen: Drahoš ani Zeman nechtějí kvóty. Rozděluje je názor o vystoupení z EU - ČT24 - Česká televize

Vlastní slova pana Drahoše usvědčují. Parádně se prořekl - kouzlo nechtěného! Teď již víme, co od něj můžeme očekávat - po ovoci poznáme ho . . . 

A na úplný závěr: všiml jsem si, (a to nešlo přehlédnout) výrazu obličeje pana Drahoše při nesouhlasu, obavách apod. Jako diskusní partner je tak velice "čitelný", a tím i zranitelný. Jako prezident by byl podle mého soudu slabý - jak by pak mohl čelit tlakům z Bruselu??? Prostě to není člověk formátu našeho současného pana prezidenta . . .
BA

Re: KOHO VOLIT? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pátek, 26. leden 2018 @ 13:14:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přátelé,

rád bych se ještě podíval na dvě nechtěná podřeknutí pana Drahoše. 
Jeho věta

ve svém důsledku znamená, že nikdo z občanů ČR nedokáže (aspoň pan Drahoš o nikom takovém neví) kvalifikovaně rozhodnout o tom, zda je dobré vystoupit z EU či nikoliv. A protože to nikdo z našich občanů nedokáže, pak to jistě dokáží elity, které si s problémem k všeobecnému dobru národa zajisté poradí. Tedy dle názoru pana Drahoše rozhodovat o vlastních záležitostech národu vůbec nepříslušíJe zajímavé, že pokud šlo o vstup do EU, tak k tomuto důležitému kroku byl český národ dostatečně kvalifikovaný - ale pokud jde o vystoupení z EU, tak nikoliv? Touto větou se pan Drahoš nadřadil nad národ (nad občany), neboť zřejmě jen on ví, co je pro nás dobré, a co nikoliv. 

Pan Drahoš tímto výrokem jasně naznačil, že vůli národa nehodlá respektovat. Tím se ovšem demaskoval a hned se snažil své první tvrzení oslabit následujícími větami:

Zde se má národu vnutit dojem, že pouze elity, v tomto případě domácí politikové jsou dostatečně způsobilí k rozhodování o této věci, že tedy národ má žít pod kuratelou těchto elit. A TO JE VELMI NEBEZPEČNÉ!!! Páně Drahošovy věty však mají chybu v tom, že i politici jsou občané - anebo pan Drahoš politiky považuje za nadřazené českým občanům??? Dle pana profesora je český národ naprosto nesvéprávný, čímž ho urazil - stejně tak i mě. Návaznost na Brusel i když nevyřčená, je zřejmá. Budoucí totalita na obzoru.

Díky Pánu za to, že to vyšlo najevo!

Když k tomu připočteme vstřícný přístup páně Drahošův k migraci a to, že neuvedl, koho by si k sobě na Hrad přivedl (tedy kdo na něj bude mít největší vliv), je tu velký důvod k obavám. ZŘEJMĚ MÁ PAN DRAHOŠ DŮVOD TO TAJIT. Dle některých komentátorů dokonce hrozí, že by mohl být manipulován lidmi z neziskovek. A že je pan Drahoš člověkem dostatečně "tvárným" je myslím, jasné.


Dle mého názoru není rozdílu mezi např. Fisherem a Drahošem, protože akutně hrozící hrozba migrace donutila národ k polarizaci na dva tábory: Zemanovský a antizemanovský - a nic mezi tím!!! To ostatně ukázalo i druhé kolo prezidentských voleb. 

DNES VOLÍME MEZI CHURCHILLEM A CHAMBERLAINEM!!!
BA
Re: KOHO VOLIT? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Sobota, 27. leden 2018 @ 16:27:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
KONEC: HALELUJA!!!  HALELUJA!!!  HALELUJA!!!  BA
Re: KOHO VOLIT? (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Středa, 07. únor 2018 @ 15:20:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych okomentoval tento článek na Eurabii:  Spolu s antisemitizmem přináší imigrace i pronásledování západních křesťanů
Z článku překopíruji:

"Nicméně ruku na srdce - nebyla a není to církev, která kolaborovala s bruselským režimem a podpořila jeho vítačskou imigrační politiku? Inu, soud se začíná od domu Božího (Bible,I.Petr.4/17). Už po tísíciletí. A v ČR, aby nezůstali pozadu, v době největší politické imigrační krize, namísto aby alarmovali a vyslali varovný signál, podepsalo proimigrační dopis i pár jakýchsi akademiků. Nedůstojné, nepochopitelné, šílené…"

Jak vidno, moje obavy z křesťanských církví jako páté kolony, tedy jakýchsi sudeťáků, rozhodně nebyly liché. Nominální křesťanské církve přivolávají na národ neštěstí - místo aby mu zvěstovaly Krista!!! 


Jak si tento duchovní stav křesťanských církví vůbec vysvětlit? Projevuje se snad odpadnutí od Krista kolektivním zblbnutím???

BAVedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.97 Seconds