Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Svatoslav   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 4997, adminů: 23, uživatelů: 2442
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 109 159

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 17 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Názory: Reakce na Vyjádření ohledně dění v kroměřížském sboru Lance Robertse k mé osobě
Posted on Čtvrtek, 21. březen 2019 @ 09:33:12 CET Vložil: Benjamin

Etika poslal martyria

Reakce na informace zveřejněné zde: Vyjádření ohledně dění v kroměřížském sboru


Drazí bratři v Kristu,
s velkým překvapením, přímo šokem jsem zjistil, že byl na BJB rozeslán starším Kroměřížského sboru, Lancem Robertsem hromadný email, který mne viní z údajných lží, pomluv a dezinformací o Kroměřížském sboru BJB.
Jelikož se za tato nařčení odmítl omluvit (korespondence níže), zasílám vám vysvětlující email já sám. Sami posuďte kdo zde šíří nepravdy.
Jelikož nemám přístup k adresám kam byl email rozeslán, zasílám na emailové adresy, které jsem získal z veřejných zdrojů.

Ještě vloni jsem byl členem sboru BJB v Kroměříži. Jako host jsem se účastnil i sjezdu delegátů. Okamžitě po jeho skončení, začali starší sboru Alois Klepáček a Lance Roberts připravovat odchod z BJB.Když byl následně odchod z BJB oznámen sboru, byl jsem na sborové schůzi proti a argumentoval jsem, že ani přes výsledek sjezdu není možno BJB považovat za spolek bezbožníků, což vyplývá z textu "Oficiálního prohlášení pěti sborů" - zejména použitého Spurgeonova citátu.
Ač většina sboru držela linii vedení a hlasovala pro odchod, nebyla dosažena 2/3 většina.
Poté jsem byl obviněn z narušování jednoty sboru (svým vystoupením na té sborové schůzi - nepodřízením se vedení), z toho, že jsem zveřejnil informace o dění ve sboru na serveru Notabene pod přezdívkou "martyria", že jsem zveřejnil jméno spolku "Biblické společenství křesťanů" a z toho, že jsem o situaci ve sboru informoval osobu z VV BJB.  Za tyto provinění jsem byl staršími vyloučen ze sboru. Členům to bylo jen oznámeno.
Podrobnosti jsem ochoten poskytnout na dotaz.
Mezitím byl staršími založen následnický spolek - o tom členové věděli, avšak v tichosti byly třemi lidmi schváleny stanovy a odeslány na soud.
Po mém vyloučení na konci roku 2018 bylo zrychleně přijato několik členů a odhlasován odchod z BJB.
Jak si můžete přečíst níže v korespondenci, mým hlavním proviněním a dle Lance Robertse "lží" bylo to, že jsem na spolek a jeho stanovy upozornil členy sboru i veřejnost. Přestože již byly jimi samými zveřejněné ve veřejném rejstříku.

Pokud jde o sborovou budovu apod., mým soukromým názorem, který jsem dosud nezveřejnil, je že dlouhodobým plánem Lance Robertse, jakožto misionáře placeného z USA, bylo ovládnout sbor v Kroměříži a dále co nejvíce sborů v BJB a použít je k šíření učení Johna MacArthura v ČR a okolí. K tomu ostatně slouží i Didasko a ČBI. 
Nemyslím si, že by jim šlo primárně o osobní prospěch. Oni zřejmě věří, že konají Boží vůli, a že následují Boha tím jediným správným způsobem.
Také je možné, že bylo nutno předvést nějaký hmatatelný výsledek sponzorům z USA.
Ten plán se začal realizovat již před lety přijetím sborového řádu (odkaz níže), který zcela vyloučil ze sborového života hlasování členů a de-fakto svěřil veškerou moc do rukou dvou starších. V KM nejsou voleni starší členy sboru, členové je nemohou ani odvolat a jejich funkční období je na neurčito (už roky jsou staršími jen Alois Klepáček a Lance Roberts). Z toho vybočovalo jen vystoupení z BJB, kde bylo nutno se řídit řády BJB.
Tedy nejsem si vědom, že bych se dopustil jakékoliv lži, pomluvy ani dezinformace a po svém vyloučení ani neúmyslně uvedené nepravdy.
Lance Roberts nařčením mé osoby pravděpodobně sleduje nějaké vlastní cíle.
Detaily níže v korespondenci mezi mnou a Lancem Robertsem. Tuto konverzaci zveřejňuji, neboť ji nepovažuji za soukromou, jelikož šlo o reakci na veřejné obvinění a on sám svou odpověď adresoval dalším lidem.
Komunikaci zveřejňuji celou a nikoliv jako on, když ve svém hromadném emailu přiložil jen argumenty jedné strany bez odmítavé reakce ze strany mojí.

Posuďte sami kdo zde šíří nepravdy.
Mým záměrem není jakkoliv poškodit bývalý sbor. Všem jsem odpustil. Jako poškozování to vnímají pouze oni ze svého pohledu. Smyslem je varovat ostatní před těmi, kteří svádějí z cesty Boží lid. 
Snad i členové sboru v KM, s nimiž mi byla odepřena možnost společenství se zamyslí nad tím kdo je vede a kam je vede.

V Kristu
René Klimt

Přílohy:
- odkaz na sborový řád sboru BJB v Kroměříži: http://notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4903
- Stanovy a ustavující schůze Biblické společenství křesťanů Kroměříž, z. s. v rejstříku https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=1029856
- Stanovy Biblické společenství křesťanů Kroměříž, z. s v příloze emailu
- Zápis z ustavující schůze Biblické společenství křesťanů Kroměříž, z. s. v příloze emailu

Velmi dobré články Aleše France k problematice Kroměřížského sboru a Nových kalvinistů:


Následná korespondence po rozeslání pomlouvačného emailu o mé osobě Lancem Robertsem z Kroměřížského sboru BJB (nejstarší nahoře):


Každý si může vyhledat co jsem na Notabene pod přezdívkou "martyria" psal ve skutečnosti.Sent: Monday, March 11, 2019 9:46 PM
Subject: výzva k veřejné omluvě
 
Lance,
dnes jsem zjistil, že jsi rozeslal na BJB hromadný email, kde jsi o mě uvedl pomluvu, že údajně rozšiřuji lži, pomluvy a dezinformaceo sboru v KM, citace:  "Rozšiřuje lži, pomluvy a dezinformace".
Uvedl jsi i další nepravdivá dehonestující tvrzení o mé osobě.
Lance, dopustil jsi se pomluvy a to je v ČR trestný čin!
Co jsem napsal já, je pravda.
Pokud Lance nedokážeš odlišit co jsem napsal já a co někdo jiný, pro příště raději mlč.
Ale vzhledem k tvému vzdělání a inteligenci mi nepřipadne možné, že by ses toho dopustil omylem.
 
Omluvu rozešli na stejné adresy jako jsi o mě rozeslal pomlouvačný email a také zveřejni na Notabene.
Máš na to 3 dny. Pokud se omluvy nedočkám, zvážím právní kroky.
Tvůj email totiž byl někým zveřejněn a tedy se stal zcela veřejnou pomluvou mé osoby, navíc s uvedením celého jména a příjmení.


-- 
S pozdravem
René Klimt---------- Původní e-mail ----------
Datum: 15. 3. 2019 17:22:05
Předmět: RE: výzva k veřejné omluvě 
Ahoj René,

Žádnou nepravdivou informaci jsem o tobě nerozšířil. Naopak, to ty o nás šíříš falešné informace. Ze sborového účtu byl poslán email adresovaný uzavřené skupině BJB a obsahoval vysvětlení toho, co se děje. Důvodem bylo rozšiřování lží a pomluv o sboru v Kroměříži, což si žádalo reakci. Vzhledem k pomluvám, které jsi rozšířil na internetu, vzešlo mnoho dotazů a Výkonný výbor BJB nás požádal o vysvětlení. Bylo tedy nutné reagovat.

V různých denominacích po celé republice si lidé myslí, že jsme "vytunelovali" budovu, a někteří dokonce žádají naše uvěznění. Všechny tyto reakce vzešly díky tvým dezinformacím. Nemůžeš si myslet, že o nás budeš veřejně na internetu psát nejrůznější pomluvy a my budeme jen mlčky přihlížet.Velmi brzy budeme mít poslední soudně schválené dokumenty. Budou veřejně dostupné a lži/pomluvy/dezinformace o vlastnictví budovy, které jsi rozšířil, budou odhaleny jednou provždy.Nebýt tebe, nebyl by ani žádný článek na NotaBene ohledně našeho sboru (spolku), o rozhodování, majetku atd. Ty sám jsi rozšiřoval škodlivé infomace, abys očerňoval mě, Lojzu a náš sbor. Měli jsme v plánu oznámit název spolku a stanovy všem a veřejně v momentě, kdy bychom na to byli připraveni, ne v době kdy jsme teprve zjišťovali, co všechno je v jednotlivých krocích potřeba.Dále jsi poslal emaily jak členům, tak nečlenům našeho sboru, abys je obrátil proti nám (starším). Tímto přímo ohrožuješ naše zaměstnání ve sboru a reputaci v rodině i na veřejnosti, což je vážnou újmou a je chápáno jako trestný čin!

Svými pomluvami jsi vytvořil nepravdivý obraz celé situace. Jaké pomluvy/lži/dezinformace jsi rozesílal? 

Lež/pomluva/dezinformace #1  Velmi dobře jsi věděl, že založení spolku bude prvním krokem po vystoupení z BJB. Byl to mandát od sboru, podle kterého starší jednali. Dobře jsi věděl, že stanovy nebyly dokonalé, a že je čekají další úpravy. Ty jsi mezitím veřejně vyhlásil naše jméno a zval lidi, aby si vše přečetli online. Podařilo se ti nás vykreslit jako dva starší, kteří sami sebe ustanovili za majitele budovy. Sám víš, že jsme stanovy zpočátku sepsali velmi obecně, protože jsme ještě nevěděli, co soud schváli. Naším záměrem však bylo stanovy opravit a konkretizovat před jejich odesláním k soudnímu schválení. V žádném případě jsme s Lojzou neusilovali o to, abychom byli výhradními vlastníky budovy sboru! Dobře to víš! Je to lež a pomluva, když děláš z Lojzy a mě krále, kteří "vytunelovali" budovu. Na NotaBene krmíš lidi spostou lží o nás. Šíříš pomluvy. Prodej budovy by vyžadoval 2/3 souhlas členů.

Lež/pomluva/dezinformace #2  Lojzu a mě jsi vyobrazil jako ty, kdo jednají proti ústavě BJB. Další lež. Jednali jsme 100% v souladu s ústavou BJB a máme zápisy ze všech schůzí jako důkaz.
Lež/pomluva/dezinformace #3  Tvrdíš, že starší jsou neodvolatelní. Ovšem každý starší může být okamžitě odvolán. A to pokud jeho život a charatkter nejsou v souladu s 1 Tm 3,1-7 a Tt 1 - takový starší musí být okamžitě odvolán ze své funkce.
Lež/pomluva/dezinformace #4  Záležitosti ohledně Watchmana Nee, Johna MacArthura a další jsou také jen další pomluvy a úmyslné útoky na vedení našeho sboru.Házel jsi granáty všude okolo sebe. Je smutné, že jsi schopen se takto chovat bez jakéhokoliv ostychu a zahanbení. Bůh tě bude soudit, odkud nebudeš činit pokání.

Lance

On Fri, Mar 15, 2019, 10:42 PM René Klimt  wrote:
Ahoj Lance, 

Bohužel pokračuješ v šíření nepravd.

O spolku Biblické společenství křesťanů jsem napsal pravdu. Důkaz je každému veřejně přístupný v rejstříku. 

Není žádný rozumný důvod poslat soudu stanovy a pak je následně měnit. Logické by bylo rovnou poslat ty stanovy, jaké jsi zamýšlel. Je zjevné, že změny děláte až pod tíhou kritiky.
Důkazem jsou také pravděpodobně totožné stanovy v Kuřimi, odeslané později.
Je mi jasné, že má kritika ti není příjemná. Možná informace které jsem zveřejnil jsou pro vás [z vašeho pohledu - pozn.autora] skutečně škodlivé. Ale jsou pravdivé. Nic tě však neopravňuje tvrdit, že jsem šířil lži, pomluvy a dezinformace.

Takto sám pravděpodobně vědomě rozšiřuješ lež. 

ad #1
Moc dobře víš, že jsem vaše jméno (spolku) i stanovy zveřejnil dříve než jsi řekl, že je plánujete změnit. 
Není žádný rozumný důvod poslat soudu stanovy a pak je následně měnit. Logické by bylo rovnou poslat ty stanovy, jaké jsi zamýšlel. Je zjevné, že změny děláte až pod tíhou kritiky.

Nyní tedy opět tvrdíš nepravdu.
Nikdy jsem nenapsal, že jste ukradli budovu. Naopak jsem vždy uvedl, že jednáte v souladu se stanovami.
Avšak ty stanovy vám skutečně dávají právo s budovou jakkoliv nakládat. Ty stanovy jsem vám však nepodstrčil já, ale sami jste si je zřejmě sepsali a sami poslali na soud a jsou tedy platné.
Opět jsem nikdy netvrdil, že toho hodláte zneužít.
Ale vzhledem k tomu jak to pozoruji, tak opravdu pochybuji, že se jako starší např. vzdáte práva přijímat a vylučovat členy, protože takto schválení převodu budovy  2/3 členů nic neřeší. 
Stanovy vám umožní ve sboru ponechat jen členy s vhodným názorem. 
Jasným příkladem tohoto postupu jsem já a hlasování o odchodu z BJB.
A i kdyby v budoucnu byly stanovy v pořádku, nyní je budova převedena a stanovy jsou stále v původním stavu. Kde je tedy má lež či jen nepravda? Kdo vás donutil nejprve převést budovu a pak teprve měnit stanovy? Stanovy platí nezměněné už půl roku. 

ad #2
Ani jsem nenapsal, že jste jednali v rozporu s ústavou BJB. Já jen položil takovou otázku. Faktem je, že podle mne je přijetí stanov (či řádu sboru), které vyloučí rozhodování členů chybné. Že jste jednali v rozporu s ústavou BJB napsal někdo jiný, ne já.
Tato  změna stanov však nastala už dávno.
Že to nikdo neřešil může být chyba i BJB, pokud o takových stanovách věděli.
Pokud si vzpomínám, psal jsem, že by takové jednání podle mne mělo být (v budoucnu) v rozporu s řády BJB a navrhoval jsem i mechanismus jak to řešit.

ad #3

Nechápu jak můžeš opět opakovat tento nesmysl, když jsem to už několikrát vysvětlil...
Podle současných stanov je starší prakticky neodvolatelný, protože starší jsou jen dva a jeden by hlasoval za odvolání toho druhého a ten by mohl hlasovat proti. Mimoto starší podle stanov musí být minimálně dva. Tedy stanovy neumožňují odvolání jednoho z nich. Nejprve by bylo nutno zvolit třetího.
Takže opět tvrdíš nepravdu.
Tvrdíš, že odvolatelnost musí být a argumentuješ Biblí. A máš pravdu. Ale tebou (zřejmě) sepsané stanovy toto neumožňují, viz výše.
Nehledě na to, že jsem kritizoval především neodvolatelnost starších SBOREM.
A ta v KM není už delší dobu...

ad #4
Watchmana Nee kritizoval Aleš Franc ve svém článku a já s ním souhlasím [zde jsem se dopustil omylu, článek je z webu Aleše France, ale autorem je Ivo Peka - pozn.autora] . Právě tento článek jsem poslal lidem ze sboru. Netuším co z toho podle tebe není pravda. A velmi mne překvapilo, přímo šokovalo, že toto učení neodmítáte.
Už při mé první návštěvě na biblické hodině v KM (tebe jsem ještě neznal) jsem tam Lojzovi řekl, že jsem přišel do toho sboru BJB, protože nechci vstoupit do Apoštolské, jelikož je ovlivněna učením o autoritě Watchmana Nee.
Kdyby tehdy Lojza řekl, že vy to učení přijímáte také, víckrát by mě v KM nikdo neviděl!
Jak se to týká Johna MacArthura  nevím a nic jsem o něm v této souvislosti nepsal.
Emaily jsem posílal jen a pouze lidem co navštěvovali sbor. Na tato adresy rozesílal sbor své informační emaily. Mimoto je tam možná jeden člověk, který do sboru pravidelně chodil a emaily od sboru mu nechodily. Pokud jsou tam lidé mimo sbor, je to díky tomu, že jim sbor zasílal informace jako "sborové rodině".


Pokud ohrožuji vaši reputaci či zaměstnání ve sboru pravdivými informacemi tak je to naprosto v pořádku.
Naopak ty jsi svým pomlouvačným dopisem poškodil moje jméno.
Můžeš děkovat jen Bohu, že mi ukázal, že není jeho vůle, abych to řešil světskými prostředky.
Jen proto nepůjdu na policii a nepodám trestní oznámení.
Já ti po prvotním šoku odpustil.
Právě proto tě nyní vyzývám k pokání jehož součástí bude i omluva a její rozeslání na adresy kam jsi rozeslal své pomluvy.
Polopravdy, jichž je tvá odpověď plná jsou také lži. Tvé argumenty připomínají argumenty hada.
Je plně na Bohu jak s tebou dále naloží.
Já ani v tomto tvém dopise neshledávám nic z čeho bych mohl činit pokání.

Mimochodem se opět potvrdila pravdivost mého dřívějšího argumentu, když jsi mi uložil vymazat komentáře na Notabene a já argumentoval, že to není možné. Sytém to neumožňuje. Když jsem nyní požadoval vymazání článku s tvým pomlouvačným dopisem včetně komentářů, jediné co udělali, vymazali moje jméno. Článek i komentáře tam ponechali.


-- 
S přáním Božího pokoje
René Klimt
---------- Původní e-mail ----------
Datum: 15. 3. 2019 23:32:11
Předmět: Re: výzva k veřejné omluvě 
Rene, 

můžu jasné říct, že jsme neudělali žádné změny stanov kvůli tíhu kritiky. Ondra je svědek toho, jak jsme společně používali jiné stanovy a rozhodli zkusit obecné stanovy kvůli zkušenosti s Didasko. My jsme udělali změny stanov na poradě právničky. Nedlužím ti žádné vysvětlení. 

Lance  
Příbuzné odkazy
· Více o Etika
· Novinky od Benjamin


Nejčtenější článka o Etika:
Ivan Štampach: Hlavně ta morálka


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3.66
Hlasů: 3


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Associated Topics

Etika


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Reakce na Vyjádření ohledně dění v kroměřížském sboru Lance Robertse k mé osobě" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.13 Seconds