Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Radoslav   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 5285, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 4981, adminů: 23, uživatelů: 2408
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

7 558 206

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 51 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Život: Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajčí končí kvůli koaliční krizi
Posted on Čtvrtek, 18. březen 2021 @ 16:37:24 CET Vložil: Mainstream

Zprávy poslal Nepřihlášený

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v pátek 12. března 2021 přijala demisi ministra zdravotnictví Marka Krajčího. Šéf rezortu rezignoval v zájmu řešení koaliční krize. Ani tento krok, který je první personální změnou v kabinetu premiéra Igora Matoviče od jeho nástupu do úřadu loni v březnu, podle představitelů vlády ale neurovnal napjaté vztahy ve čtyřčlenné koalici. 

„Vyvození politické zodpovědnosti považuji za součást mandátu, který jste jako ministr získal. O to méně se dokážu ztotožnit s interpretací, že Vaše demise je podávána jako oběť. Je to přirozený následek situace, které v pandemii a v celé společnosti čelíme,“ řekla Čaputová. Dodala, že Krajčímu se nepodařilo prosadit několik návrhů v souvislosti s epidemií.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví do jmenování nástupce Krajčího povede ministr financí Eduard Heger. Výměnám v čele ministerstva zdravotnictví se nevyhnulo ani Česko, které má od propuknutí pandemie COVID-19 již třetího ministra zdravotnictví.

Premiér Matovič ve čtvrtek, kdy Krajčí ohlásil svou rezignaci, dosluhujícího ministra obhajoval a označil ho za oběť kritiků z řad koalice. Toto jeho vyjádření roztržku mezi vládními stranami obnovilo. Krajčího do vlády nominovalo Matovičovo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby a v novém kabinetu obsadilo polovinu křesel.

Předseda menší vládní strany Svoboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík obvinil Matoviče kvůli jeho výrokům z porušení dohody, která měla přispět k obnově řádného fungování koalice. Nespokojenost s poměry v koalici vyjádřila i šéfka nejmenší vládní strany Za lidi Veronika Remišová.

Rezignaci Krajčího požadovala SaS a strana Za lidi kvůli nepříznivému vývoji epidemie COVID-19, při níž bylo Slovensko dříve v přírůstku úmrtí po nákaze koronavirem v přepočtu na obyvatele na prvním místě na světě. Součástí urovnání koaliční krize mělo kromě rezignace ministra zdravotnictví být také memorandum o dobrém vládnutí, vzájemné komunikaci a dodržování dohod.

Také Remišová kritizovala čtvrteční vyjádření Matoviče a řekla, že vládní krize pokračuje. Ministr financí a zastupující ministr zdravotnictví Heger se omluvil všem, jichž se čtvrteční tisková konference Matoviče a představitelů OLaNO dotkla.

Matovič ještě ve čtvrtek tvrdil, že výměna ministra zdravotnictví potrvá několik týdnů. Sám Krajčí pak termín rezignace ohlásil dnes ráno s odůvodněním, že nechce, aby tato otázka byla záminkou k pádu kabinetu.

Matovič a Sulík se už dříve v otázce epidemie COVID-19 dostali do křížku a vyměňovali si vzkazy také prostřednictvím médií. Zatímco Matovič nazval Sulíka idiotem, Sulík označil premiéra za extrémně mstivého a příliš citlivého na kritiku. Matovič se dostal do sporu také s vědci či s prezidentkou Čaputovou, kteří upozorňovali na pochybení vlády v souvislosti s pandemií. Na znamení nesouhlasu s Matovičovými kroky dříve koalici opustili dva poslanci, kabinet se ale nadále může ve sněmovně opřít o ústavní většinu.

Krize ve slovenské koalici navenek propukla poté, co Matovič a Krajčí bez souhlasu všech vládních stran zajistili nákup ruské vakcíny Sputnik V proti COVID-19 a oba politici se na začátku března zúčastnili dovozu první zásilky. SaS i Za lidi prosazovaly, aby země vyčkala na registraci Sputniku V u unijní lékové agentury EMA.

Opoziční strany využily vládní krizi ke kritice koalice, že se zabývá vlastními problémy místo řešení problémů lidí a dopadů COVID-19 v době, kdy na toto onemocnění denně na pětimilionovém Slovensku umírá kolem sta lidí. Opozice také podporuje současnou petici za referendum o vypsání nových parlamentních voleb.

Zdroj: www.e15.cz

Premiér Igor Matovič ve čtvrtek poděkoval Krajčímu za jeho práci a jeho odchod označil za „nejabsurdnější“ kvůli tomu, že jeho konec žádali lidé, kteří podle slovenského předsedy vlády chtěli neustále „otevírat bary a restaurace“. Krajčí ve svém krátkém vystoupení na Úřadě vlády poděkoval všem svým příznivcům za podporu a modlitby, které mu dávaly sílu vydržet. Svou plnou podporu odcházejícímu ministrovi vyjádřila také celá vládní strana OLaNO a přivítala jeho rozhodnutí odstoupit, aby mohla koalice pokračovat dál.

Slovensko podobně jako Česko patřily v první jarní vlně k premiantům ve zvládání epidemie. Od podzimu se však obě země potýkají s rapidním nárůstem infikovaných koronavirem. Krajčí se stal jedním z prvních terčů slovenských médií, která neustále poukazovala na selhávání ministerstva zdravotnictví při boji s pandemií.

Krajčí pracoval jako dětský kardiochirurg a je členem baptistického sboru Viera. V 90. letech ještě jako student medicíny vedl projekt Koncerty modliteb a chvál, kterých se v bratislavské hale Pasienky účastnily tisíce křesťanů z celého Slovenska. Inicioval vznik platformy Křesťané v městě sdružující bratislavské křesťanské sbory při organizování charitativní pomoci pro nuzné nebo vzdělávací semináře pro podnikatele a věřící.

Zdroj: www.krestandnes.cz

video Úradu vlády SR - Marek Krajčí sa emocionálne zrútil pri odchode z funkcie, Matovič hovorí o podraze


Další články týkající se Mareka Krajčího:

Když se charismatik stane ministrem zdravotnictví

Slovenský ministr zdravotnictví, baptista Krajčí, ochranu před Covidem nepodceni

Slovensko 2020: konzervatívna revolúcia, alebo kampaň proti kresťanstvu? II.

Slovensko 2020: konzervatívna revolúcia, alebo kampaň proti kresťanstvu? I.

Marek Krajčí a nový riaditeľ Národného ústavu detských chorôb

Slovensko chce opět zpřísnit interrupce. Lékaři mají strach projevit nesouhlas.

Pavol Hanes: Charizmatickí kresťania / Viera zo mňa nerobí iracionálneho človeka

Otvorený list Rady BJB v SR v súvislosti s mediálnym tlakom na Mareka Krajčího

Videohrávka kázání slovenského ministra zdravotnictví spustila lavinu reakcí 
Příbuzné odkazy
· Více o Zprávy
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Zprávy:
První setkání zájemců o Biblický teologický seminář (BTS)


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajčí končí kvůli koaliční krizi" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.09 Seconds