Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Radoslav   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 5285, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 4981, adminů: 23, uživatelů: 2408
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

7 558 260

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Prohlášení: Třeboňská výzva
Posted on Neděle, 21. březen 2021 @ 22:38:06 CET Vložil: Mainstream

Akce poslal Nepřihlášený

Katolíci z třeboňské farnosti zveřejnili dokument Třeboňská výzva. Žádají v něm, aby se vedení církve snažilo tlakem na politiky zrušit omezený počet věřících při bohoslužbách a praxi při pohřbech lidí s covidem-19.

Třeboňská výzva

Jako křesťané a občané této země, považujeme za důležité touto formou upozornit na vážná pochybení při správě věcí veřejných i lidských a zasadit se o jejich nápravu.

I přes epidemickou situaci považujeme za nepřiměřené zásahy do osobních svobod zaručených Ústavou České republiky, zejména svobody vyznání, a to ve formě limitované účastí na náboženských obřadech, pohřbech a pokojných občanských shromážděních organizovaných mimo vnitřní prostory. Předmětná vládní nařízení v kombinaci s omezováním pohybu osob, jsou v přímém rozporu s demokratickými principy a přispívají k růstu napětí a frustrace ve společnosti a celkové ztrátě důvěry ve stát.

Podobné situace vedly v minulosti k vážným společensko-ekonomickým ztrátám a v některých případech i k nástupu totalitních režimů. Jako věřící spoluobčané považujeme za nepřijatelné, aby katolická církev, kterou vnímáme nikoli pouze institucionálně, ale jako svoji širší rodinu, ustupovala vládní politice a mediálně vyvolané pandemii strachu, a nechala předmět svého vyznání a smysl živého společenství umírat v necitlivých opatření souvisejících s Covid-19.

Tento stav, trvající již rok, zásadně ovlivnil prožívání největších křesťanských svátků a svými dopady působí znejistění věřících v jejich identitě. Žádáme proto církevních autority, aby apelovaly na vládu a parlament ČR a usilovaly o zrušení výše uvedených omezení občanských svobod, jejichž přínosy ke zlepšení epidemiologických rizik navíc nebyly doposud prokázány.

Dále považujeme za diskriminační aktuální praxi v pohřebnictví, kdy tělům zemřelých s pozitivitou Covid-19 je odpírána stejná posmrtná péče, jako tělům bez pozitivity. Jejich pohřbívání bez náležité přípravy, bez oděvu a v umělohmotných vacích, které neumožňují vypraviteli pohřbu vizuální kontakt s tělem zemřelého a další omezení týkající se počtu osob účastnících se pohřbu, jsou útokem na nejzákladnější lidská práva.

Traumata, která způsobují pozůstalým tato drastická opatření, vychází z ignorování faktu, že je tělo zemřelého po třech dnech po úmrtí neinfekční. Je naší křesťanskou povinností dosáhnout změny těchto předpisů, a proto spoléháme na církevní představitele a vyzýváme je, aby se svým vlivem zasadili o nápravu v této oblasti veřejných služeb.

Touto výzvou na prahu Velikonoc bychom chtěli zaměřit pozornost nejen k výše uvedeným tématům, která tvoří křížovou cestu našeho národa, ale v duchu evangelia upnout zrak ke vzkříšenému Kristu a jeho radostné zvěsti. V této rozhodné chvíli pomozme všem lidem dobré vůle zodpovědět otázku: „Proč se zmítá celá naše společnost v takových vážných problémech a směřuje v jejich důsledku k úpadku a ke změnám svého charakteru?“

Pochybení spatřujeme v tom, že člověk ve své pýše odporuje přirozenosti vyššího řádu a fanatickým adorováním zdraví, jako hodnoty, kterou nelze dle jeho úsudku ničím nahradit, přispívá falešným prorokům, kteří maskují svůj osobní prospěch za službu veřejnosti.

Je třeba pokorného přijetí vlastní omezenosti, nenechat se zmást touhou po kontrole věcí pozemských, ale jako generace před námi nacházet v nemoci, utrpení a smrti odpovědi na existenciální otázky o smyslu života.

V Třeboni dne 17. března 2021

Zdroj: http://trebon.farnost.cz

Předání Třeboňské výzvy při příležitosti vikariatní konference 18.3.21 v kostele sv. Jiljí

Autoři výzvy text předali pomocnému biskupu českobudějovickému Pavlu Posádovi. ČTK o tom v pátek za organizátory výzvy informoval Aleš Kratochvíl.

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil ČTK řekl, že výzva se k němu dostala a že je potřeba věc probrat s Českou biskupskou konferencí. Podněty z výzvy podle něj vyžadují hlubší diskusi. „Musím se nad tím zamyslet, ale chce to hlubší diskusi. Jsou to věci, které se musí dělat společně s biskupy. Situace není jednoduchá, musí se hledat řešení akceptovatelné pro všechny,“ řekl Kročil.

„Jde o apel na církevní představitele, aby začali konat a hájit náboženská a občanská práva, která vládní opatření porušují a odporují tak ústavě,“ uvedl Kratochvíl.

Zdroj: www.christnet.eu



 
Příbuzné odkazy
· Více o Akce
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Akce:
V BJB vzniká nová platforma - tentokráte fundamentalistická


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Třeboňská výzva" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.09 Seconds