Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Helena   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 4991, adminů: 23, uživatelů: 2425
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 017 224

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 62 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Fundamentalisti: Pokračování kauzy Jerry Falwell ml.
Posted on Pondělí, 03. květen 2021 @ 22:23:04 CEST Vložil: Mainstream

Zajímavosti poslal Nepřihlášený

V srpnu 2020 jsme psali o rezignaci ředitele Liberty University, jedné z největších evangelikálních univerzit ve Spojených státech. Jerry Falwell jr. byl synem zakladatele této univerzity a známého teleevangelisty a hlasitým podporovatelem dnes již bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, což mu nakonec vyneslo i nabídky práce v jeho administrativě.

Ze ředitelského postu odstoupil Falwell jr. na nátlak správní rady univerzity poté, co na sociální síti Instagram zveřejnil nevhodnou fotografii z dovolené s velmi uvolněným komentářem. To však byla jen jedna z mnoha kontroverzí, která se s Falwellem jr. pojila prakticky od počátku jeho kariéry ve vedení univerzity. Problematické byly také jeho opakované tvrdé výroky na adresu muslimů či homosexuálů, cenzura studentských prací a řada dalších kontroverzních kroků.

Nejzásadnější roli v jeho odchodu však nakonec údajně sehrálo odhalení milostného poměru, který údajně Falwell jr. a jeho manželka Becki udržovali s mužem jménem Giancarlo Granda nejméně od roku 2013, patrně však déle.

Rezignací Jerryho Falwella jr. však kauza nekončí. Dokonce se možná ukazuje, že situace je mnohem komplikovanější a vina méně jednoznačná. Správní rada univerzity se rozhodla podat na bývalého ředitele žalobu, ve které ho viní z řady přečinů proti mravnímu kodexu univerzity, kterými měl poškodit její dobré jméno, a z jednání, kterým měl de facto zpronevěřovat univerzitní movitý i nemovitý majetek.

Žaloba dělá ze správní rady oběť Falwellovy promyšlené manipulace a tvrdí, že se Falwell na současnou situaci ztráty své funkce i podpory Donalda Trumpa dopředu připravoval a vytvořil systém smluv a závazků, který měl krýt jeho nemorální aktivity a poskytnout mu i do budoucnosti záchrannou síť. Konkrétně je zmiňována jeho poslední zaměstnanecká smlouva, v níž si vymínil podstatně vyšší plat i odchodné, než tomu bylo v minulých funkčních obdobích, a tzv. „plán Granda“, který z Giancarla Grandy udělal správce a spolumajitele hotelu Miami Beach Youth Hostel, čímž měly být údajně legitimizovány Grandovy styky s manželi Falwellovými.

Jerry Falwell jr. v minulosti připustil pouze to, že Granda byl milencem jeho ženy a údajně se pokoušel Falwellovy vydírat. I tak však správní rada univerzity trvá na tom, že Falwellovou povinností bylo ji o této situaci informovat a podniknout patřičné kroky. Falwell se však podle žaloby dopustil porušení tzv. „Liberty Way“ (morální kodex školy, který všem členům univerzitního společenství zapovídá veškeré chování, které by bylo v rozporu s biblickými standardy morálky), zamlčoval ho a kryl následky svého jednání z finančních prostředků školy.

Dalším předmětem žaloby je, že Falwell jr. odmítl po skočení svého působení na pozici ředitele Liberty University vrátit školou poskytnutou techniku (mobilní telefony, notebooky a další zařízení) a odevzdat svou pracovní komunikaci. K té totiž nepoužíval svůj oficiální e-mail a škola k ní dodnes nemá přístup. Celkově požaduje žaloba navrácení všech dokumentů a poskytnutého vybavení a uhrazení škody na majetku a dobrém jménu školy ve výši 10 milionů amerických dolarů.

Žalovaný Jerry Falwell jr. všechna obvinění odmítl. Tvrdí, že se ho správní rada školy dlouhodobě snaží zdiskreditovat a útočit na něj, jeho manželku a děti. Naopak stojí za tím, že vždy dodržoval všechny požadavky platné pro zaměstnance univerzity a žádného závadného chování se nedopouštěl. Vyzdvihuje naopak obrovské zhodnocení univerzitního majetku a areálu během doby, kdy vykonával svou funkci. „Tento soud je plný lží a polopravd a ujišťuji vás, že se proti němu budu s přesvědčením bránit,“ napsal Falwell.

Tento spor má však ještě třetí úhel pohledu, který je zřetelný hlavně v řadách bývalých i současných studentů a pedagogů Liberty University. Názory na danou situaci se bezpochyby velmi různí. Mnozí straní a důvěřují Falwellovi, jiní plně podporují pobouření a současné kroky správní rady. Například uskupení „Save71“ (spolek absolventů a studentů prosazujících reformy na univerzitě) v zastoupení spoluzakladatele spolku Dustina Wahla ale tvrdí, že celou situací je vina především správní rada školy, která dávala Falwellovi neomezenou moc a jeho kontroverzní chování dlouhodobě ignorovala, jindy dokonce vědomě kryla. „Správní rada se dodnes studentům Liberty neomluvila za to, že dovolila Falwellovi zneužít jeho prezidentskou moc. Dostávali varování o Falwellově chování po celá léta, ale rozhodli se je ignorovat.“ řekl pro Religion News Service Dustin Wahl.

Bývalá profesorka angličtiny Marybeth Davis Baggetová napsala pro RNS: „I když jsem vděčná, že Liberty podniká rozhodnější kroky k oddělení se od Falwella, žaloba nevědomky upozorňuje na vedení, které ho tak dlouho podporovalo a dávalo mu volnou ruku. Když kritizují Falwella za jeho selhání duchovního vůdce, upozorňují zároveň i na svá vlastní opakovaná selhání, kdy se snažili udržet jeho korupci pod kontrolou. Doufám, že tato žaloba upozorní na potřebu skutečného pokání a rozsáhlých reforem v Liberty.“

Zdroje:

Liberty University sues former President Jerry Falwell Jr. for $10 million, citing conspiracy, breach of contract.

Liberty University’s lawsuit against Falwell is an admission of guilt.

Citováno z info.dingir.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Zajímavosti
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Zajímavosti:
Adventistické upřesnění věroučného bodu o stvoření: symptom změny kurzu církve


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Pokračování kauzy Jerry Falwell ml." | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.09 Seconds