Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Dobroslav   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 4999, adminů: 23, uživatelů: 2706
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 376 852

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 21 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Názory: Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti očkování
Posted on Úterý, 23. listopad 2021 @ 11:41:40 CET Vložil: Mainstream

Principy poslal Nepřihlášený

„Proti očkovacím látkám neexistuje žádný věrohodný náboženský argument,“ řekl Robert Jeffress, pastor dvanáctitisícového baptistického sboru z Dallasu, pro agenturu Associated Press.

Věrný podporovatel bývalého prezidenta Donalda Trumpa, který je očkován od začátku března, uvedl, že on ani jeho zaměstnanci nenabádají další lidi, aby hledali nějaké náboženské důvody, proč se nenechat očkovat.

Ve své argumentaci dále konstatoval, že křesťané, kteří jsou odpůrci očkování z etických důvodů, by si měli uvědomit, že na podobné bázi byly vyrobeny i jiné dostupné léky.

Portál Christian Post informuje, že komentář pastora Jeffresse přichází v době, kdy mnozí křesťané pracující ve státní sféře žádají o výjimky, aby z náboženských důvodů nemuseli podstoupit vakcinaci.

„Modlil jsem se, jako by se miliony křesťanů modlily za uzdravení z této pandemie. Jako pastor jsem viděl, jak to vzalo životy mnoha členům mé církve. Viděl jsem srdcervoucí situace, kdy se rodiny musely rozloučit se svými blízkými pomocí aplikace Face Time, “ cituje CP pětašedesátiletého pastora megasboru.

„Viděli jsme, že se náš sbor kvůli tomu nemohl nějakou dobu scházet. Modlili jsme se za ukončení této pandemie a tuto vakcínu jsem viděl jako odpověď na tuto modlitbu. A žádná vakcína není dokonalá, ale věřím, že když se podívám na šance, bylo by mnohem lepší, kdybych se nechal očkovat, než abych to ignoroval.“

V rozhovoru pro Redeeming Babel Jeffress dále tvrdil, že lidé, kteří jsou „pro-life“, musí být v tomto postoji „konzistentní“.

„Věřím, že pokud máme v úmyslu chránit život v lůně matky, což zastávám i já, musíme být také opatrní, abychom si cenili života mimo dělohu a udělali vše, co je v našich silách, abychom ho ochránili,“ pokračoval. „A myslím si, že pro mě ve Filipanům 2 je rozhodující pasáž: „Nedívejte se pouze na svůj vlastní osobní zájem,“ řekl Pavel, „ale dbejte také na zájem ostatních. Mějte v sobě tento postoj, který byl v Kristu Ježíši, který se vydal a byl ukřižován za naše hříchy.“

„Myslím, že je to něco, co je třeba evangelikální komunitě připomínat,“ dodal. „Nejde jen o mě; jde o nás. A pokud jsme opravdu křesťané, musíme myslet na blaho těch, se kterými přicházíme do styku i duchovně a fyzicky.“

Zdroj: www.krestandnes.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Principy
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Principy:
Reakce kazatele Blahoše Fajmona na otevřený dopis kazatele Pavla Coufala


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti očkování" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Re: Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti očkování (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: demagog v Pátek, 25. březen 2022 @ 13:59:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Nikdy jsem nebral očkování jako náboženskou otázku. No, názory se mění. Zde jsou důvody.
1) Okolo očkováni proti covidu se rozvinul až náboženský jazyk. Očkování je představováno jakožto jediná cesta k normálnímu životu, ke svobodě. Lidé, kteří tento náhled nesdílí, jsou až sektářsky zatlačování ze společnosti, zvlášť věkem starší jsou podrobovány citovému nátlaku ze strany očko rodiny, volá se po sankciování neposlušných. Všechny tyto jevy je třea z křesťanského úhlu pohledu jednoznačně a rezolutně odmítnout.
2) Očkovací mašinérie již dopředu počítá se ztrátami. Obdobně jako aztékové obětujeme lidi pro naše společné pohodlí a ekonomickou prosperitu. Vzdáleně to připomíná nacistické myšlení, které pro životní prostor zdravých posílalo na eutanazii postižené. Řešení, které dopředu počítá s úmrtími, je třeba odmítnout. Každý život je jedinečný, o každý život je třeba bojovat.
3) Smrt z očkování je smrtí z ruky člověka, jak je zmíněno v bodu 2, tato smrt je druhým přivolávána vědomně - což jde proti desateru.
4) I podle hypokratovy přísahy má lékař hlavně neškodit. Lékař, který píchá vakcínu, dopředu nemůže vědět, jestli touto vakcínou neublíží, zvlášť, pokud je pro něho jedním z davu očkovacího centra, či dokonce na nádraží bez předchozí registrace.
5) Jistě, každý lék má vedlejší účinky. Ale žádný lék se nepodává plošně i zdravým lidem. U nemocných lidí je legitimní zvažovat nebezpečnost nemoci s riziky léčby. Ale riskovat zdraví zdravých? A filozofii - Vem si tabletku na každou bolístku - je třeba spíše redukovat než ji podporovat.
6) Neočko lidé jsou obviňování ze sobectví. Ale aby se mladí a zdraví lidé, kteří se jen chtějí vyhnout horší chřipce, mohli očkovat v potřebných počtech, musí se odkládat plánované operace, např výměny kloubů, nebo šedého zákalu, kterými trpí zvláště staří lidé. Takže staří a nemocní lidé, které by mladí měli pustit např sednout si v tramvaji, opět jsou zařazani na druhou kolej, kvůli zájmům mladých. Kde je tedy to sobectví? 
7) Neseme zodpovědnost za rozhodnutí, které přijimáme, ne za ta, které nepříjmeme. Žádný z nás se nikdy nerozhodl, že přijme covid. Nenese zodpovědnost za rizika covidu. Rozhodujeme se však, zdali přijmeme či nepřijmeme vakcínu a rizika z ní. Vlastně hrajeme s Bohem ruskou ruletu. Pravda, kolt, který si přikládáme k hlavě, nemá pouze šest otvorů pro náboje, má jich třeba sto nebo tisíc, ale pořád je to colt, zbraň, která nás určitou mírou pravděpodobnosti může zabít. Tento hřích křesťanství nazývá "pokoušení Boha."

Publikovano 14.7.2021
Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.12 Seconds