Lidová diskuse na Novinky.cz ke zprávě, že BJB odmítla finanční vyrovnání
Datum: Neděle, 10. únor 2013 @ 21:51:14 CET
Téma: Ohlasy veřejnosti


Zprávu České televize, že BJB odmítla finanční náhradu, převzal zpravodajský server Novinky.cz zveřejněním článku Baptisté zvažují, že od státu nepřijmou restituční náhradu.

Velmi zajímavé je pročíst si reakce čtenářů v diskusi pod článkem. Ocituji některé názory "lidu":Klobouk dolů před baptisty. Budu si muset o nich něco přečíst.

To, klobouk dolů, bylo první co mě napadlo...

Klobouk dolu. Jdu googlit.

Přesně tak, klobouk dolů. Teď ještě, jestli se odloučí od státu.

Ani ne tak klobouk dolů, jako spíš "díky bohu" za to, že má někdo rozum.
Kéž by rozum mělo více lidí, když jej nemá 281 členů parlamentu a představitelé některých církví. A krom toho, podle názvu, který tady asi většině nic neřekne a mohlo by se zdát, že jsou tu "noví", opak je pravdou. V Čechách a na Moravě jsou již od poloviny 19. století.

Kez by je ostatni cirkve v zajmu ocisteni sveho v ocich vetsiny verejnosti spatneho jmena a uznani, ze parazituji na ohlupovani slabsich jedincu, nasledovaly.

Aspoň jedná skutečná církev, která se nehrabe po majetku.

Hlavně aby to nebyla komedie jen tak na oko a pak vylezou další požadavky. Jestli je to pravda všechna čest.

Toto gesto od katolíků čekat nelze. Ale příkladem by to pro katolickou církev být mohlo.

zatím jen zvažují... od rozhodnutí daleko

Předseda ekumenické rady církví Joel Ruml uvedl, že když se o tom dozvěděl, "trošku ho to překvapilo". Čemu se divíš předsedo, že tu jsou církve které nemají za hlavní náplň mamon? Jsem rád, že se od této zločinecké tlupy odklánějí ti kteří mají víru ve svého Boha jako poslání a né pro manipulaci s jinými.

Baptisté jsou sice ušlechtilí a mají i mou úctu,ale jsem proti tomu,aby jejich podíl dostala nestoudně loupeživá římskokatolická církev!!!!!!!!!!!!

A to je jen začátek. Lidí, kteří upřednostní čest, morálku tzv. desatero před okamžitým prospěchem bude postupně přibývat a bude nám všem čím dál lépe...

Četl jsem vyjádření babtistů a kloubouk dolů, jsou to džentlmeni ! Včas pochopili, že církev tady není od toho, aby lidi okrádala, ale pomohla jim ! A hlavně v době, kdy je nutné šetřit ! Smekám před nimi a jsem zvědavý na reakci ostatních církví ! Moc díky za tento přístup je to velký signál pro konečné násleování dobrých činů! Snad už se dočkáme lepších časů ! Konečně je někdo, kdo pochopil, že život je o něčem jiném než o hamižnictví !!!

Ač pokušení bylo přeci jen menší než jsou miliardy u římsko-katolíků, tak přesto gesto oceňuji a jsem přesvědčen, že je v pravdě skutečně křesťanské a jen mi pak vyvstává otázka, koho vlastně následují a jaké vedení ostatní církve.

Jé, ti jsou hodní...........mezi nimi asi nebude nějaký věřící Kalousek.

Že by jedna církev , kde vyznávají skutečné hodnoty a ne jen chamtivou touhu po majetku?

Tak to je velmi dobrá zpráva, že by svědomí?

Baptisty a jejich učení sice neznám, ale asi by se od nich katolíci /lépe řečeno jejich představitelé/ mohli učit ! Baptisté asi znají základní životní hodnoty pokora, slušnost a skromnost !

Tak za tohle vás Vatikán prokleje do desátýho kolene.

Hmmm, tak tato církev mě překvapila! Nezajímal jsem se o jejich historii, ale asi se budu muset polepšit.

A existují i církve, které nikdy od státu peníze nebraly, ani na duchovní ani na správu nemovitostí.

Hlásí se k nim cca 3000 lidí a dostanou restituce za 227 mega, to je slušné.

A co běžní lidé, nevěřící. Každý z nás celý život pracoval, platil daně které po přerozdělení dostávala také z části církev na svůj blahobytný provoz. Dále
z našich daní byla prováděna údržba církevního majetku, který hodnotu vloženou nevracel v dobru státu, spíše naopak v podobě útoků na system. Pokud někdo chce tvrdit, že si opravy církev zcela hradila ze sbírek věřících,
je snílek. Proto o to více obdivuji tuto málo početnou církev za její postoj. Je to absolutní protipól katolické hamižnosti.

tak a ted se přidejte i ostatní a je to.

Pokud bude pravda, že stát přestane platit duchovní, jak teda budou bez restitucí fungovat ti baptisté? Myslím, že si to nakonec rozmyslí a vezmou si restituce.

Už jsem ani nevěřil, že je nějaká slušná církev.

Něco je jinak. Co za tím je........? Asi jsem paranoidní, ale nevěřím tomu.

Jenom jestli to nechtějí jen proto že jeto pro ně málo, a možná chtějí mnohem víc .....!!! ( když je nato určeno tolik miliard )

Zřejmě bílá vrána mezi církvemi, řídící se vskutku biblí a božími zákony a ne touhou po moci a mamonu. Zaslouží si úctu a obdiv.

Tak to respekt ;) mohl by to být rovněž dobrý marketing, asi si o nich rovněž něco přečtu ;)

Moji prarodiče patřili mezi zakládající členy Církve československé husitské. Být členem nebo alespoň sympatizantem této církve je samozřejmou tradicí naší rodiny. I já jsem byl pokřtěn husitským knězem. Ochota "mé" církve, stojící na učení M.J.Husa, podílet se na katolické loupeži je pro nás velkým zklamáním. Byl to Hus, kdo kárál bohatství a rozmařilost římsko-katolické cirkve, zatímco "Kristus chodil po zemi bos a neměl, kde by hlavu složil". Smekám před baptisty, svým gestem potvrdili, že jsou opravdovými následovníky Kristovými.

Nutno dodat, že Svědci Jehovovi, odmítli financování duchovních a provozu státem. Z tohoto důvodu nebudou odškodněni. Jiné takzvané slušné církve zastávající odluku od státu si pod pohrůžkou ztráty nároku od odškodnění nechaly platit své duchovní a provoz. Některé však pod tlakem okolí a svých členů vzdaly placení duchovních, ale provoz jim dále hradí stát. Jako například Adventistům.

Jak že když ty peníze ta církev nepříjme,tak to zůstane státu.... Stát přece žádné peníze nemá! to platíme my všichni pracující občané v daních, i když třeba nechceme.


Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=2838