Zemřel otec ideje Nové apoštolské reformace C. P. Wagner
Datum: Neděle, 30. říjen 2016 @ 16:04:02 CET
Téma: Zprávy


Na stránkách CharismaNews se 6.10.2016 objevila tato zpráva: C. Peter Wagner, průkopník apoštolské služby, odešel domů, aby byl se svým Pánem. Zemřel v pátek o půl třetí odpoledne ve věku 86 let.

Wagner trpěl městnavou srdeční chorobou a v červnu podstoupil dvě operace. První se týkala drenáže dutiny břišní a druhá spočívala v reparaci plíce spolu s impregnací talkem k zamezení tvorby vnějšího exsudátu.

Wagnerův přítel, apoštol Chuck Pierce, v pátek potvrdil na facebooku Wagnerovu smrt. Nazval Wagnera „jedním z největších litců moderní historie církve“.

Wagner je uznáván jako vůdčí autorita v oblasti církevního růstu a duchovního boje. Je spoluzakladatelem World Prayer Center, a byl rektorem Wagner Institute v Colorado Springs. Wagner vystudoval teologii, misiologii a náboženství na Fuller Theological Seminary, Princeton Theological Seminary a University of Southern California.

Po dobu 16 let působil jako misionář v Bolívii a třicet let učil na School of Intercultural Studies na Fuller Seminary. Ze své domovské základny v Coloradu dosáhl národního i mezinárodního uznání. Napsal celkem 70 knih, včetně titulů jako Modlitební štít, Teritoriální duchové a Apoštolové a proroci.

Wagner zanechal manželku Doris.

Bývalý apoštolský vůdce byl přijat do nemocnice dne 23. září ve stavu, který jeho manželka nazvala „oslabením“.

CharismaNews

C. P. Wagner byl, z hlediska klasického letničního hnutí, kontroverzním teologem. Jeho koncept NAR byl kritizován letničním historikem Vinsonem Synanem, superintendentem Assemblies of God Georgem Woodem a klasičtí letniční se vícekrát hnutí vymezili ve svých věroučných prohlášeních. Přesto Wagner přispěl k radikalizaci letničního hnutí; jeho teologie napomohla vnitřnímu dělení Apoštolské církve a katalyzovala vznik heterodoxního uskupení Církev bez hranic.

Wagnera lze považovat za noblesní a nepřehlédnutelnou osobnost nového evangelikalismu a vzdělaného teologického experimentátora, vynálezce, ale již méně úspěšného proroka. Wagner vždy respektoval své oponenty, vyjadřoval se kultivovaně a na úrovni a není o něm znám etický ani morální poklesek. Přestože zastával řadu heretických učení a jeho vliv na církev je více než sporný, odešla v něm vzdělaná, kultivovaná, respektovaná a sečtělá osobnost nového evangelikalismu.

Wagnerův koncept duchovního boje a církevního růstu zahrnuje iniciativy jako hnutí AD 2000, modlitby za muslimy, Pochod pro Ježíše, Modlitby „oknem 10/40“, Lausannské hnutí ad. Wagner ovlivnil i četná česká, zejména paracírkevní evangelikální uskupení, jako je Evangelikální aliance, Křesťanská misijní společnost, Křesťanská akademie mladých ad.

Více o C. P. Wagnerovi a NAR: http://www.apo­loget.cz/…tace­nar2.pdf

Zdroj: www.apologet.cz

C. Peter Wagner: I Like Donald Trump





Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=4205