Příběhy křesťanů, kteří opustili LGBTQ komunitu a stali se heterosexuály
Datum: Pondělí, 16. říjen 2017 @ 15:19:58 CEST
Téma: Zamyšlení


Ačkoliv svět hlásá, že z homosexuality neexistuje cesta ven, křesťané, kteří dřív patřili k LGBTQ komunitě, tvrdí opak. O svých zkušenostech vyprávějí v novém dokumentárním filmu Here’s My Heart (Tady je mé srdce).

Dokument zachycuje například příběh Brooklyn Wojo, která se ve dvanácti letech začala považovat za lesbu a v osmnácti za transgender. Její život se změnil, když přijala Krista a byla znovuzrozená. Další postavou je dvaadvacetiletá Kaya Brown. Deset let žila v homosexuálních vztazích a řešila svou genderovou identitu, než prožila mocné setkání s Ježíšem v babiččině obývacím pokoji. Vedle ní se v dokumentu objeví i Leacha Lusk, která byla lesbou devatenáct let, z toho dvanáct žila na ulici, dokud ji Bůh v roce 2015 nezbavil její touhy po ženách.

Film zpracovává i osudy mužů hlásících se k LGBTQ komunitě. Davon Johnson si užíval příležitostného homosexuálního sexu, holdoval alkoholu a večery trávil v klubech. Nakonec odevzdal svou sexuální identitu Ježíši, nyní je ženatý a slouží v církvi. Stejně tak Joshua Buchanan, který byl během svého studia na střední škole zmatený ohledně své sexuální identity a na univerzitě začal žít jako gay. Experimentoval s drogami, flámoval na večírcích a užíval si homosexuální vztahy, dokud mu nebylo v roce 2009 diagnostikováno HIV. Tehdy začal chodit do církve, setkal se s Bohem a přijal Ježíše. Jeho sexuální identita se změnila, a dokonce začal studoval na biblické škole obor zaměřený na chválu.

Všichni tito lidé, kteří dříve žili v homosexuálních vztazích nebo přijali transgender identitu, v dokumentu líčí, jak jejich životy změnilo setkání s Ježíšem Kristem. „Mají silná svědectví o tom, že pouze Boží moc může osvobozovat z bisexuality, homosexuality a transgender identity,“ říká autorka filmu MJ Nixon. I jí je téma LGBTQ velmi blízké, protože než jí setkání s Ježíšem obrátilo život vzhůru nohama, sama několik let udržovala vztah se ženou.

MJ Nixon by uvítala, kdyby dokument posloužil také křesťanům, kteří odmítají, že homosexualita je hřích. „Zjistila jsem, že jedna ze skupin, které se nejobtížněji zasahují, jsou křesťané, kteří věří, že je v pořádku žít tímto způsobem a zároveň milovat Ježíše,“ říká autorka filmu. Svým projektem chce také přispět k tomu, aby se tělo Kristovo naučilo s úctou sloužit LGBT komunitě.

Zdroj: http://krestandnes.cz/dokument-zachycuje-pribehy-krestanu-kteri-opustili-lgbtq-komunitu-stali-se-heterosexualy/

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=4515