Rezignace Radka Pospíšila na člena Výkonného výboru BJB s odůvodněním
Datum: Neděle, 03. červen 2018 @ 17:00:36 CEST
Téma: Ze světa baptistů


Vážení a milí, bratři a sestry, ve sborech BJB v ČR,

po zralé úvaze jsem 16.5.2018 rezignoval na funkci člena VV BJB v ČR. Chtěl bych vám touto cestou poděkovat za důvěru. Vážím si ji. Dospěl jsem však k rozhodnutí, které je odůvodněno v rezignačním dopise. Naleznete jej v příloze [viz níže].

Ještě jednou děkuji.

V Kristu

Radek Pospíšil

23.5. 2018, v Liberci

Vážený bratře tajemníku, tímto činím formálně zadost svému předešlému rozhodnutí ze dne 16.5. 2018, kdy jsem na řádném jednání VV BJB rezignoval na člena VV BJB v ČR. Rezignuji s tímto odůvodněním:

1. Přes veškerou snahu se mi nepodařilo získat ostatní členy VV BJB pro naplňování cíle Ústavy BJB v bodě, který hovoří o odluce církve a státu. Tato zásada, která patří k základním baptistickým přínosům, byla počátkem tohoto tisíciletí VV BJB v ČR opuštěna a posléze ji opustily také některé Sbory BJB v ČR. 

2. Mám důvodnou obavu, že našim sborům hrozí z domova i ze zahraničí nebezpečí vlivu “tvrdé” formy fundamentalismu. Tento vliv rozrušuje tradiční a dlouhotrvající vztahy, orientuje např.: na ultrakalvinismus a je netolerantní k odlišnému teologickému pojetí. Smutnou kapitolou jsou nepřátelské výroky protagonistů těchto směrů k představitelům jiných církví. Na výroky jsem veřejně upozornil v minulém roce. VV BJB tomuto vlivu, dle mého názoru, ustupuje.

3. Na posledním Sjezdu delegátů v Praze na Vinohradech hlasovaly sbory o vyloučení svého členského sboru. Od prvopočátku byl proces, který k uvedenému hlasování vedl, nesprávný. Téma praktikované homosexuality bylo zástupné. Nestotožňuji se s postupem VV BJB v této věci. 

Radek Pospíšil

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=4733