Jižní baptisté přišli o rekordní počet členů
Datum: Pátek, 12. červen 2020 @ 10:17:33 CEST
Téma: Ze světa baptistů


Jižní baptisté (SBC) vloni přišli o 2 procenta svých členů. Podle své výroční zprávy je to největší pokles za více než sto let.

I když některé americké státy podle Christianity Today uváděly nárůst křtů a počet členů, celkově však statistiky zachycují trajektorii vážného úpadku. Vedení největší americké evangelikální denominace tak stojí před výzvou, jak tento trend změnit.

„Musíme jako denominace udělat hodně práce, abychom v naší době naplnili velké poslání (odkaz na evangelizaci národů z Matouše 28 pozn. red.),“ poznamenal ke zveřejněné zprávě podle CT Adam Greenway, prezident Southwestern Baptist Seminary.

S poklesem o 288 000 členů má denominace celkově 14,5 milionu věřících. [V roce 2005 měli Jižní baptisté 16,6 milionu členů - viz en.wikipedia.org/wiki/Southern_Baptist_Convention.] Průměrná účast na bohoslužbách zůstala relativně stabilní na 5,2 milionu.

Důležitým ukazovatelem je pro baptisty počet křtů, čímž se de facto osoba stává členem denominace. Celkově toto číslo kleslo o 4 procenta na 235 748 – což je nejnižší počet od druhé světové války

Po dvou letech nárůstu došlo k mírnému poklesu v oblasti darů na chod denominace na 11,6 miliardy dolarů. Církev utratila na evangelizaci 1,1 miliardy dolarů.

„Tato čísla nejsou schopna ukázat celkový obrázek o všech evangelizačních snahách, na něž v minulém roce vynaložilo zdroje mnoho jednotlivců a sborů. Naznačují však, že v průměru to znamená, že méně lidí přichází ke Kristu a je pokřtěno,“ komentoval tyto ukazatele pro CT Scott McConnell, výkonný ředitel LifeWay Research.

„Jižní baptisté nejsou imunní vůči rostoucí sekularizaci mezi Američany, to je hlavně vidět u našich dětí a sousedů, kteří nemají zájem přijít k Ježíši,“ dodal.

„Pro naši budoucnost je nezbytné, aby evangelizace zůstala prioritou našich sborů a kongresů,“ řekl pro CT Ronnie Floyd, jeden z členů představenstva denominace. „Často se ocitáme v problémech kvůli svým vlastním preferencím a názorům , ale musíme se zaměřit na společnou budoucnost.“

Zdroj: www.krestandnes.cz

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5180