Al Mohler reagoval na komentář Johna Pipera k americké prezidentské volbě
Datum: Pátek, 30. říjen 2020 @ 09:20:54 CET
Téma: Etika


Minulý týden známý autor a pastor John Piper na své webové stránce napsal dlouhý článek o tom, co mu vadí na volbě prezidenta Donalda Trumpa. Tento týden zas Piperův konzervativní kolega ze stejné denominace, prezident Jižního baptistického teologického semináře Al Mohler napsal článek, ve kterém argumentuje: proč on jako křesťan bude volit Trumpa. „Upřímně doufám, že Donald Trump – a nikoli Joe Biden – bude 3. listopadu zvolen prezidentem Spojených států,“ píše Mohler.

Mohler argumentuje že „výsledek ospravedlňuje prostředky“. Baptistický teolog připouští, že prezidentovy „rozporuplné komentáře a ne příliš prezidentské chování budí rozpaky… Neustále.“ Tvrdí však také, že „charakter“ nelze redukovat jen na osobnost a princip, ale také prostřednictvím politických cílů.

„Pokud bych volil souseda, pak by to byl Biden,“ napsal Mohler. „Ale já nevolím, kdo bude mým sousedem, já budu volit, kdo bude prezidentem Spojených států.“

A v tomto směru podle Mohlera převládají Trumpovy výsledky v oblastech, jako jsou potraty a náboženská svoboda. „Prezident Trump šel daleko nad rámec toho, co by bylo politicky nezbytné,“ tvrdí Mohler a připomněl, že udělal v podpoře pro-life politiky víc než kterýkoli jiný prezident.

V roce 2016 Mohler nevolil Trumpa, ale ani Hillary Clintonovou. „V roce 2016 jsem nevolil Donalda Trumpa. Odpuzen jeho charakterem jsem nebyl schopen ho považovat za konzervativce,“ uvedl podle portálu Relevant.

Mohler připouští, že někteří křesťané možná nebudou schopni volit Trumpa, ale také poznamenal, že volba Trumpova demokratického vyzyvatele Joea Bidena je „nad moji morální představivost“, ačkoli předpokládá, že afroameričtí křesťané „pravidelně a předvídatelně“ volili zástupce demokratické strany.

Jádrem Piperova argumentu je důvod, proč většina konzervativních křesťanů plánuje volit Trumpa: sám prezident nemusí být svatý, ale vše je v pořádku, pokud svým programem plní konzervativní cíle. Piper však s tímto postojem rázně nesouhlasí.

„Domnívám se, že je dramatickou chybou si myslet, že devastující vliv lídra přichází pouze prostřednictvím jeho politiky, a nikoli také prostřednictvím jeho osoby,“ argumentuje Piper. „Očividná chlouba, vulgárnost a nemorálnost nejsou jen sebe usvědčující, ale zničující také národ.“

Objasňuje, že není fanouškem potratů a nazval to „absolutním zlem“, ale říká, že tolerance evangelikálů k chování představitelů státu má za následek vážný morální úpadek společnosti. „Když lídr dává za příklad sebestřednost a vychloubání, nabádá tím k nejsmrtelnějšímu chování na světě,“ píše dále reformovaný teolog. „Vede tím svůj národ na cestu zkázy,“ varuje.

Zdroj: www.krestandnes.cz






Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5267