Padl podnět na vyloučení Saddlebacku z Jižní baptistické konvence
Datum: Středa, 23. červen 2021 @ 11:41:39 CEST
Téma: Ze světa baptistů


Speciální výbor Jižní baptistické konvence (SBC), který řeší, zda se církevní sbor řídí pravidly denominace, se bude zabývat Saddlebackem. Prominentní kalifornský sbor Ricka Warrena v nedávné době ordinoval tři pastorky.

Baptistický pastor Shad Tibbs z Louisiany podal během denominačního kongresu podnět na přešetření celé záležitosti a žádá, aby Saddleback byl za své jednání vyloučen.

Tibbs podle Religion News Service vyzval SBC, aby „přerušila společenství s baptistickým sborem Saddleback, protože ustanovili tři ženy za pastorky a podobně i všechny ostatní sbory, které by se rozhodly jít touto cestou.“

Saddleback, který ve svém názvu nemá slovo „baptistický“, ale je jeden z největších sborů přidružených k SBC, bezprostředně nereagoval na dotazy RNS, aby celou situaci komentoval.

Saddleback při příležitosti oslav Dnu matek ordinoval do pozice pastora tří dlouholeté zaměstnankyně sboru. Za tento krok si Rick Warren vysloužil řadu kritických komentářů, ale také pochvalu od podporovatelů této myšlenky.

Tibbs ve svém vystoupení citoval baptistické stanovy z roku 2000, kde se uvádí: „Zatímco muži i ženy mají obdarování pro službu v církvi, úřad pastora je podle učení Písma omezen pouze na muže.“ Tibbs také citoval verš z 1. Timoteovi, kde Pavel píše o tom, že ženám ve shromáždění zakazuje vyučovat a mít autoritu nad mužem.

Výbor denominace teď zváží celý případ a své stanovisko bude prezentovat výkonnému výboru denominace. Kongregace se případně proti stanovisku může odvolat.

Zdroj: www.krestandnes.cz

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5367