Pastoral Brothers
Datum: Pondělí, 22. listopad 2021 @ 20:30:26 CET
Téma: Mládež


Pastoral Brothers je youtuberské duo mladých farářů Českobratrské církve evangelické, které tvoří Jakub Malý (* 1988), seniorátní farář Pražského seniorátu se základnou ve sboru v Libni, a Karel Müller (* 1992), seniorátní farář pro mládež také Pražského seniorátu. Kromě svých společných aktivit nadále slouží jako faráři, Jakub Malý nejčastěji v Libni, Karel Müller občas v kostele u Martina ve zdi, kde se pravidelně konají večerní evangelické bohoslužby zaměřené hlavně na mládež. Müller také učí křesťanství a etiku na Evangelické akademii v Praze.

Oba přišli do církve na prahu dospělosti a rozhodli se stát faráři, seznámili se při studiích na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. S myšlenkou natáčet videa přišel Karel Müller.

Mladší z dua, Karel Müller, byl českou verzí časopisu Forbes zařazen mezi 30 pod 30 pro rok 2021.

Tvorba

Jejich hlavní činnost pod značkou Pastoral Brothers je tvorba vtipných videí, kde přibližují divákům křesťanskou víru svým liberálním pohledem. Po několika úvodních videích vytvořili sérii videí s výklady k Desateru, na to poté navázali sérií Biblické bizáry o podivných a málo známých příbězích z Bible. Na podzim 2021 zahájili sérii videí nazvanou Ježíšoviny. Během pandemie covidu-19 na Youtube nahrávali také přenosy ze svých bohoslužeb. Na Facebooku svoji tvorbu doplňují různými vlastními vtipy a memy často s politickým přesahem.

Kromě toho natáčejí podcasty: 11dílnou podcastovou sérii Ježíšologie, kde podrobně probrali christologii se systematickým teologem Petrem Gallusem, Židovská stories, kde si povídali o chasidských příbězích s religionistou Pavlem Hoškem, sérii Člověkologie opět s Petrem Gallusem a Technoteologie s Františkem Štěchem. Další aktivitou jsou dlouhé rozhovory Pastoral Talk, kde byli hosty Tomáš Halík, Petr Gallus (na závěr série Ježíšologie), Tomáš Sedláček a rabínka Kamila Kopřivová.

V listopadu 2021 vydali Boží knihu, ve které shrnují myšlenky ze svých videí.

Zdroj: Wikipedie

Zajímavé články o Pastoral Brothers:

Dům ze skla? s Pastoral Brothers

Na dřeň s Pastoral Brothers: Předsudky vůči církvi? Měli jsme pocit, že věřící jsou méněcenní

Evangelíci Pastoral Brothers: Naše církev je barevná, najdete v ní ledacos

Pastoral Brothers: Nabízíme jiný pohled na víru

Pastoral Brothers v pořadu „168 hodin“

Je to na pytel, ale skončí to. S „neseriózními“ faráři o biblických bizárech i české vánoční (ne)pohodě

Reformátoři. Mladí faráři Pastoral Brothers se nebojí vtipkovat ani ohledně Desatera

Youtubeři z kostela káží o víře s nadhledem a humorem

Dva mladí faráři jako youtubeři: Po každém videu si říkáme, že skončíme v pekleTento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5391