Významný křesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálů k očkování
Datum: Úterý, 23. listopad 2021 @ 11:43:50 CET
Téma: Glosy


Prominentní americký křesťanský genetik, doktor Francis Collins přiznal, že je „trochu“ frustrovaný ostatními evangelikály, kteří váhají s očkováním proti Covidu-19.

„Je to zvláštní, protože evangelikálové obecně silně věří v tuto zásadu – projevit lásku k bližnímu. A my víme, že pokud chceme, aby tato strašná pandemie skončila, bude to vyžadovat, abychom se všichni zapojili do společné imunity, a nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je očkování,“ řekl doktor Collins, který je také evangelikálem, pro Religion News Service.

Ředitel Národního zdravotního ústavu také poznamenal, že se snaží „pozorně poslouchat protiargumenty, protože si nemyslí, že přednášet je nejlepší způsob, jak změnit názor lidí“.

Jeho postřehy přicházejí v době, kdy prezident Joe Biden oznámil nové zásady, které budou vyžadovat, aby americké firmy se 100 a více zaměstnanci byly plně očkovány nebo aby každý týden měly výsledky o negativním testu na covid.

Britský portál Premier v této souvislosti připomíná, že nedávná studie Institutu pro výzkum náboženských otázek Interfaith Youth Core ukázala, že bílí evangelikálové patří ke skupině věřících, kteří nejčastěji odmítají očkování.

Doktor Collins dále poznamenal, že ačkoli je přesvědčen, že pastoři jsou „důvěryhodnými partnery“ při podpoře očkování, chápe, že byli postaveni do „těžké pozice“.

„Někteří z nich mají ten názor, že vakcína je něco, co by chtěli pro sebe a své rodiny, váhají však rozšířit tento svůj postoj mezi členy sboru, aby tím nezpůsobili rozdělení.“

„Doufám, že jsme nyní dosáhli bodu, kdy jsou důkazy tak silné – kde vidíme lidi, kteří kolem nás umírají – že tito vůdci víry rozhodnou, že stojí za to riskovat, abychom se nedostali do nějakého průšvihu. Abychom v zásadě řekli, lidi, pojďme se společně podívat na pravdu. Pravda vás osvobodí.“

Doktor Collins na závěr řekl, že doufá, že Bidenova nová nařízení povedou ke snížení počtu neočkovaných osob. V současné době je očkováno 49 procent americké populace.

Zdroj: www.krestandnes.cz

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5395