Jak se připravit na podzimní vlnu?
Datum: Neděle, 22. květen 2022 @ 22:42:41 CEST
Téma: Zamyšlení


V roce 2020, hned na jaře, kdy lidé byli nuceni přijímat různá omezení, jsem se dovtípil, že velmi brzy budou čelit rozhodnutí v souvislostí se snahou zavést povinnou vakcinaci. Nikdo mi tuto prognózu nevěřil, jelikož média tuto možnost vehementně popírala, a někteří mě považovali za krajního pesimistu.

Přednáším vakcíny z pohledu farmaceuta a již počátkem jara jsem se rozhodl se napsat v češtině podrobnější článek, aby si čtenáři mohli ve svém jazyce přečíst danou problematiku komplexněji. Další článek jsem pak věnoval bezpečnosti vakcín a kolega napsal článek o bezpečnosti vakcín proti Covid-19. Následující článek jsme věnovali problematice genových RNA a DNA vakcín. Odlehčenou statí jsem přispěl i do sborníku Institutu Václava Klause. Poslední článek se pak týká etiky očkování a nežádoucích účinků vakcín.

Bylo by jistě pro mě výhodnější psát články do zahraničních impaktových časopisů, ale myslel jsem především na české laické čtenáře, a tak jsem zvolil české odborné recenzované časopisy, které články zveřejňují online. Zároveň jsem přednesl řadu přednášek na odborných fórech, přičemž přednáška o vakcínách je dostupná veřejně, i když Youtube skryl - z mě neznámých důvodů - po čtyřiceti tisících shlédnutích možnost vyhledávání.

Přiznám se, že zcela jistě nemám tak vyhraněné názory jako většina kazatelů a církevních představitelů (např. těch, kteří je prezentují na Křesťan dnes), a kteří jsou v dané problematice možná informovanějšími, a proto si mohou dovolit tak jednoznačné úsudky. Nabízím ale, narozdíl od nich, umírněný pohled a předkládám spíše různá pro a proti, aby si lidé (křesťany nevyjímaje) mohli učinit vlastní úsudek, i když se domnívám, že jejich autority budou vytvářet prostor pouze pro ten jediný "správný názor".

Zdroj: www.apologet.cz

Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=5418