Pastevec krutě mučen kvůli přijetí Krista
Datum: Pátek, 04. listopad 2005 @ 21:39:07 CET
Téma: Svědectví


Pastevec krutě mučen kvůli přijetí Krista

Sardauna Anaruwa Sashi ze svazového státu Niger byl až do letošního roku oddaným muslimem. Když však tento třicetiletý obyvatel osady Paiko přišel ke Kristu, zatkli ho místní policisté a čtyři dny jej věznili a krutě mučili. Před smrtí v policejní cele zachránil Sashiho jen včasný zásah pastora a křesťanského právníka. Místní muslimové nicméně přísahali, že ho stejně zabijí.



PAIKO, Nigérie, 31. října (Compass) – Až do letošního roku byl Sardauna Anaruwa Sashi neochvějným vyznavačem islámu. (Sashi žije ve svazovém státě Niger, kde platí [islámský právní řád] šaría.)

  

Sardauna Anaruwa Sashi

Třicetiletý obyvatel města Paiko přišel ke Kristu krátce poté, co jej přilákaly zvuky linoucí se z baptistické svatební oslavy. 21. září ho však zatkli místní policisté, čtyři dny jej věznili a krutě mučili.

Před smrtí v policejní cele zachránil Sashiho jen včasný zásah křesťanského právníka Michaela Paika Ibrahima a Rev. Matthewa Oloadokuna, pastora ‚Prvního baptistického sboru‘ ve městě.

Policisté ho zadrželi ve městě, kam se vypravil, aby pro svou rodinu sehnal k jídlu mletou kukuřici.

„Zastavila přede mnou policejní patrola a policisté mi nařídili, abych si nastoupil do jejich vozu,“ uvedl Sashi. „Převezli mě na stanici a zeptali se mě, jestli jsem muslim. Řekl jsem jim, že jsem kdysi býval muslimem, ale nyní už jsem křesťanem.“

Policisté jej následně vyzvali, aby odříkal islámské vyznání víry (šaháda), a předvedl, jak se muslimové modlí a uctívají Alláha. Sashi jim vyhověl. Zeptali se ho tedy, proč se obrátil od islámu ke křesťanství.

„Ještě než jsem stačil na jejich otázku odpovědět, začali mě bít,“ uvedl Sashi. „Mlátili mě policejními obušky a málem mě utloukli k smrti.“

Poté co Sashiho zbili téměř do bezvědomí, zavřeli ho na čtyři dny do policejní cely. Nakonec se o jeho zatčení dozvěděl Rev. Oladokun.

„Vypravil jsem se na policejní stanici, abych ho dostal ven na kauci, policista jej však odmítl propustit,“ uvedl Rev. Oladokun. „Kontaktoval jsem proto člena našeho společenství, který je právníkem, a vydali jsme se na policejní stanici společně. Tentokrát však policisté požadovali za propuštění na kauci částku v přepočtu 100 dolarů [přibližně dvojnásobek minimální měsíční mzdy v Nigérii]. Nemohli jsme tolik peněz zaplatit. Když jsme však nepřestávali naléhat, nakonec ho propustili.“

Sashimu od té doby vyhrožovali zabitím místní muslimové.

Není cesty zpátky

Sashiho příběh obrácení připomíná biblické vyprávění. V Paiko jej přilákaly zvuky jakési oslavy linoucí se z baptistického společenství. Přišel k oknu modlitebny, aby se podíval, co se děje uvnitř; zjistil, že tam mají svatbu.

  

Pohmožděniny způsobené mučením

Rev. Oladokun zahlédl Sashiho za oknem a požádal manželku, aby jej pozvala dovnitř. Našli mu místo a učinili z něj jednoho z hostů svatební oslavy.

Shromáždění Sashiho fascinovalo. Čtyři týdny se do společenství znovu a znovu vracel a nakonec odevzdal svůj život Kristu. Nechal se vést k učednictví a hluboce se ponořil do studia Bible. Začal nový život, který vedl k obrácení jeho manželky Dole, staršího bratra Dumileho a mladší sestry Salami.

„Jsem šťastný, že také moje žena přijala Ježíše Krista jako svého Spasitele a Pána – nyní navštěvuje programy pravidelně. Už nedělám špatné věci. Miluji Ježíše, a budu mu sloužit až do konce svého života.“

Kromě výhrůžek zabitím Sashiho rovněž postihla ztráta příjmu. Dříve pásl dobytek pro muslimy z Paiko, ti mu však řekli, že už nemohou využívat jeho služby, protože se z něj stal „bezvěrec“.

Rev. Oladokun uvedl, že se nejvíce obává o „ohrožení Sashiho života a životů příslušníků jeho rodiny“. Muslimové žijící ve městě nikdy nepřestanou usilovat o jeho smrt, konstatoval pastor.

Sashi však prohlásil, že se své víry nikdy nevzdá.

„I když se téměř každý den setkávám s nejrůznějšími obtížemi, křesťanské víry se nikdy nezřeknu, i kdyby to mělo znamenat, že budu muset zemřít. Modlím se také za obrácené příbuzné, aby se nenechali zastrašit a nevrátili se k islámu.“

Podle slov Rev. Oladokuna je Sashiho nelehký úděl jedním z četných případů pronásledování křesťanů ve svazovém státě Niger, ke kterému zde začalo docházet po zavedení právního řádu šaría.

Zdroj: http://www.prayer.cz/

 







Tento článek najdete na Notabene - Hydepark baptistů
http://notabene.granosalis.cz/

Adresa tohoto článku je:
http://notabene.granosalis.cz//modules.php?name=News&file=article&sid=753