Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 

Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Vilém   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 5346, komentáře < 7 dní: 0, komentářů celkem: 5008, adminů: 23, uživatelů: 2955
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Povzbuzení


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

8 735 869

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 14 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Zprávy: Kraje budou jednat s církvemi o novém modelu spolupráce
Posted on Čtvrtek, 15. leden 2015 @ 15:15:32 CET Vložil: Mainstream

Diskuse o odluce poslal Nepřihlášený

O novém modelu spolupráce mezi kraji a církvemi budou dnes večer v brněnské vile Stiassny jednat zástupci Asociace krajů ČR společně s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví a Federací židovských obcí. Kraje už nechtějí podporovat církve jako v předešlých letech vzhledem ke změně jejich ekonomického postavení po schválení zákona o církevních restitucích.


 Asociace krajů jednala v loňském druhém pololetí s představiteli církví o tom, jak do budoucna platit fungování například církevních škol, hospiců, charit, domovů pro seniory či zdravotnických zařízení, případně podporovat opravu církevních památek. Předseda Asociace Michal Hašek (ČSSD) loni v červenci zdůraznil, že je otázkou, zda je nadále přijatelné, aby církve byly příjemci dosavadní velkorysé podpory krajů. Díky církevním restitucím jsou podle něj ekonomicky silné a soběstačné.

Od roku 2001 do loňského roku kraje poskytly církvím na různé účely 3,3 miliardy korun. Nadále se chtějí spolupodílet na projektech a činnostech, které jsou prospěšné pro občany a pomáhají rozvíjet regiony.

www.parlamentnilisty.cz 
Příbuzné odkazy
· Více o Diskuse o odluce
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Diskuse o odluce:
BJB nepříjme finanční vyrovnání podle zákona o majetkovém vyrovnání !


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Kraje budou jednat s církvemi o novém modelu spolupráce" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Hašek: Ve spolupráci s církvemi nastavíme dlouhodobější model (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: informator v Pátek, 16. leden 2015 @ 15:22:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kraje se dnes (15.1.2015) v brněnské vile Stiassni sešly s církvemi, aby projednaly otázky společné spolupráce. Podle šéfa Asociace krajů Michala Haška (ČSSD) se dohodly například na koordinaci postupů při čerpání peněz z evropských fondů nebo na spolupráci v oblasti sociální péče. Otázka restitucí a financování církví předmětem jednání nakonec nebyla. Na nejvyšší úrovni se chtějí zástupci církví a krajů scházet dvakrát ročně.

Kraje se dnes na prvním společném jednání s Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví ČR dohodly na spolupráci ve třech oblastech - oblasti evropských fondů, sociálních služeb a grantů. Konkrétní výsledky přinesou další jednání mezi zástupci krajů a církví.

Nejviditelnější bude spolupráce patrně v sociální péči. "Od 1. ledna přešla starost o sociální služby z ministerstva práce a sociálních věcí na kraje. Chceme společně s církvemi provést revizi dosavadních služeb, aby byly co nejefektivnější a dostupné pro ty, kteří je potřebují," řekl Hašek. Jak kraje, tak církve totiž poskytují podobné služby starým, nemocným či postiženým občanům.

Oba partneři chtějí do budoucna nastavit systém, který bude fungovat dlouhodobě a bude mít zajištěné víceleté financování, které by nemělo podléhat politickým změnám. "Standard služeb a dotační systémy pro granty chceme udělat jednotné pro všechny kraje," doplnil Hašek. Pražský arcibiskup Dominik Duka očekává, že díky spolupráci se služby mohou ještě zlepšit. V oblasti zdravotnictví chce Hašek s partnery vyjednat i zapojení zdravotních pojišťoven například pro domácí hospicovou péči, jejíž pilotní projekt spouští Jihomoravský kraj. "Chceme využít právě nabídky Diecézní charity v Brně a celoplošně ve všech okresech zavést od letošního roku pilotně projekt domácí hospicové péče," uvedl. První konkrétnější plány spolupráce chtějí partneři projednat za půl roku. Pracovní skupiny mají fungovat od února.

Jednání vyvolaly kraje, které chtěly s církvemi jednat o změně jejich ekonomického postavení po přijetí zákona o vyrovnání s církvemi. Kraje dosud některé služby platily ze svého rozpočtu a nyní usilovaly o rozložení finanční zátěže. "Kraje za 15 let své existence vyplatily ze svých rozpočtů na církevní projekty přes tři miliardy korun. (...) Chceme položit na stůl například otázku financování hospicové péče a památek," řekl před schůzkou v Interview ČT24 Hašek.

Podle generálního sekretáře České biskupské konference Tomáše Holuba ale financování tématem jednání nebylo. Stejně tak se neřešila ani otázka restitucí. "Upozornili jsme pouze, že v oblasti vydávání majetku nejsou kraje podle zákona povinnými osobami. To je potřeba řešit na celostátní úrovni," řekl Hašek. "Pokud bude nějaký majetek vydáván, tak jedině na základě soudního rozhodnutí," upozornil.

www.ceskatelevize.cz

Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.28 Seconds