Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Notabene - Hydepark baptistů
Hledej
 
Je a Viola   Vytvoření registrace
Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 4920, komentáře < 7 dní: 3, komentářů celkem: 4757, adminů: 23, uživatelů: 2374
Orientační tabule
· Vstupní brána
· Cestičky
· Zákoutí
· Základy
· Kořeny
· Počteníčko
· Lavičky
· Kompost
· Altánek
· Pozvat do parku
· Parkové úpravy
· Máš slovo
· Cvrkot
· Na výsluní
 

Petr Chelčický

Martin Luther King

Hesla Jednoty bratrské

Hesla Jednoty bratrské


Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Hudba
Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Publikace

Počítadlo
Zaznamenali jsme

6 986 157

přístupů od leden 2004


Kdo je Online
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Fundamentalisti
Na jedné výplatní listině - Philippian Fellowship

Misionáři, dealeři, donátoři a kongregacionalismus

fundamentální vs. fundamentalistický

Jak se dívat na křesťanský fundamentalismus?

Evangelikalismus jako globální náboženský fenomén II.

Baptismus mezi evangelikalismem, liberalismem a fundamentalismem

Americký evangelikalismus a fundamentalismus

Radikalismus a fundamentalismus


Kořeny
Kdo jsou baptisté?
Zřízení BJB 1930

Zásady BJB z r. 1929

VZNIK A ZÁSADY 1929
Vyznání víry z r. 1886
Apoštolské vyznání víry

Kořeny baptistického hnutí


Okno
www stránky evropských a světových baptistů

Základy

Základní dokumenty BJB v ČR


Texty: Zpravodaj baptistických sborů 1/2017
Posted on Neděle, 06. srpen 2017 @ 23:09:38 CEST Vložil: Mainstream

Ze světa baptistů poslal Nepřihlášený

Právě vychází historicky první číslo Zpravodaje baptistických sborů, časopisu iniciovaného uskupením Sítě víry.

Číslo si můžete stáhnout zde: Zpravodaj 01/2017. Časopis je určen pro četbu v elektronické podobě a je nastaven tak, aby se pro pohodlné čtení otevřel na celé obrazovce (zobrazení na celou obrazovku je možné na začátku také vypnout).

Podobu časopisu určenou pro tisk si můžete stáhnout zde: Zpravodaj 01/2017 – tisk. Tiskovou verzi stačí vytisknout jako oboustranný tisk na A4 s volbou „Převracet stránky“. Po vytisknutí budete mít časopis ve formě brožurky (formát A5).

Zdroj: http://sitviry.cz/archiv/386 
Příbuzné odkazy
· Více o Ze světa baptistů
· Novinky od Mainstream


Nejčtenější článka o Ze světa baptistů:
V Praze zasedá Generální koncil Světového svazu baptistů


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, ohodnoť tento článek:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Sdílej článek | Podělte se o tento článek s přáteli! Doporučte jej stisknutím tlačítka:

"Zpravodaj baptistických sborů 1/2017" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Hledat v diskusi
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se


Re: Zpravodaj baptistických sborů 1/2017 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Notabene v Pátek, 11. srpen 2017 @ 01:35:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
SDĚLENÍ VÁCLAVA CHUMCHALA, KAZATELE SBORU BJB V LOVOSICÍCH, ROZESLANÉ E-MAILEM 3.8.2017 SBORŮM BJB:

Zjevení Janovo 2:18-29

Andělu sboru v Thyatirech napiš: "Toto praví Syn Boží, který má oči jako plamen ohně a nohy podobné bronzu: Znám tvé skutky a tvou lásku, věrnost a službu, tvou vytrvalost a tvé poslední skutky, hojnější než ty první. Ale to mám proti tobě, že trpíš ženu Jezábel, která si říká prorokyně, vyučuje a svádí mé otroky, aby smilnili a jedli maso obětované modlám. Dal jsem jí čas k pokání, ale ona se nechce odvrátit od svého smilstva. Hle, uvrhnu ji na lůžko a ty, kteří s ní cizoloží, do velkého soužení, jestliže se od jejích činů neodvrátí; a její děti zahubím. A všechny sbory poznají, že já jsem ten, který zkoumá ledví i srdce, a každému z vás odplatím podle vašich skutků. Vám ostatním v Thyatirech, kteří nemáte toto učení, kteří jste, jak oni říkají, nepoznali hluboké věci Satanovy, pravím: Nekladu na vás jiné břemeno; pouze držte pevně, co máte, dokud nepřijdu. Kdo vítězí a zachovává moje skutky až do konce, tomu dám vládu nad národy; bude je pást železnou berlou a budou rozbíjeny jako hliněné nádobí, jak jsem to i já přijal od svého Otce. A dám mu hvězdu jitřní. Kdo má uši, slyš, co Duch praví sborům."
Re: Zpravodaj baptistických sborů 1/2017 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Notabene v Pátek, 11. srpen 2017 @ 02:02:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
SDĚLENÍ VÁCLAVA CHUMCHALA, KAZATELE SBORU BJB V LOVOSICICH, ZASLANÉ 3.8.2017 SKUPINĚ KAZATELÉ BJB:

Takto to vypadá, když se nebere v úvahu Písmo. Místo aby byli pro svoji nestoudnost vyloučeni z obecenství církve, dostávají prostor k verbování dalších bezbožníků. Což nevíte, že trocha kvasu nakazí celé těsto? Čím více jako jednota budeme otálet s vypořádáním se této situace, tím bolestnější budou následky. Věřím, že nyní už i ti největší optimisté pochopili, že pokání se konat nebude. Jen další mlžení a zahlcování pochybných informací zabalených do uzlíčku tzv. "lásky". VV (minimálně většina) by se měl zamyslet jestli celou záležitost neukončit na mimořádném sjezdu delegátů (čím dřív tím lépe)! S každým dalším dnem se rána otevírá a kdo ví, jestli již nyní není smrtelná!
Re: Zpravodaj baptistických sborů 1/2017 (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: vadime v Čtvrtek, 10. srpen 2017 @ 22:30:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
SDĚLENÍ PŘEDSEDY VÝKONNÉHO VÝBORU BJB ROZESLANÉ E-MAILEM 5.8.2017 SBORŮM BJB:

Nový Zpravodaj baptistických sborů v ČR?

V minulých dnech byl na sborové mailové adresy baptistických sborů i na soukromé adresy jednotlivců rozeslán "Zpravodaj baptistických sborů v ČR". Ihned vznikla řada otázek a reakcí, telefonátů a mailů. Dovolte mi, abych se pokusil ujasnit, o co se jedná, kdo stojí za tímto novým časopisem a abych podal vlastní názor na celou věc.   Nejprve chci říct, že nepochybuji o tom, že baptistické sbory spolu potřebují lépe komunikovat, znát vzájemně své postoje k různým otázkám a informovat jeden druhého o tom, co se kde děje. Jistě potřebujeme i zprávy z širšího mezinárodního baptistického společenství nebo informace o dění v křesťanském i sekulárním světě.
Také chci říct, že nelze komukoli upírat právo na šíření myšlenek, např. i prostřednictvím tištěného časopisu.   Nebudu zde komentovat obsah jednotlivých článků, ač by si to alespoň některé zasloužily. Možná jindy a v jiném prostoru.   Na tomto novém "Zpravodaji" mi však zásadně vadí několik věcí. Název neodráží pravdivě realitu, nýbrž je zavádějící. Jednoznačně nejde o "Zpravodaj baptistických sborů v ČR", ale o zpravodaj tzv. Sítě víry.  Jeden bratr to s nadsázkou ale trefně označil za "vykradení značky".
Síť víry se zde představuje jako „dobrovolné uskupení, které sdružuje baptistické sbory, skupiny a jednotlivce.“ Čtenáři, který není seznámen se situací v BJB není jasné, které baptistické sbory, skupiny či jednotlivci za tímto časopisem stojí. Síť víry toho o sobě moc neřekne ani na svých webových stránkách (viz rubrika „Kdo jsme“). Jen ten, kdo se již trochu v BJB orientuje, ví, že do tzv. Sítě víry se spojily dva sbory BJB (Praha 4 Na Topolce a Liberec) a jeden nezávislý sbor (Petra Chelčického v Lovosicích). Jde tedy o jakousi nezávislou platformu, otevřenou i mimo rámec BJB.   A toto volné sdružení "Síť víry" najednou, zčista jasna, bez předchozího oznámení, diskuse, ze svého rozhodnutí, chce skrze tento časopis „sloužit“ baptistickým sborům v ČR (a potažmo i širší křesťanské či sekulární veřejnosti, kam se tyto informace šíří). Chce navázat na tradici baptistických časopisů z minulosti, vzdělávat, šířit "baptistické ideje", sdílet se, komunikovat, "sloužit k vzájemnému porozumění".
Baptistické sbory v ČR nežádaly Síť víry o tento servis. Mám silný pocit, že tento časopis nepůsobí v naší Jednotě ke skutečné jednotě, spíše naopak. První číslo se jeví jako nástroj jednoho křídla současných českých baptistů, vytvořený k šíření vlastních názorů na baptismus, k obhajobě pražského sboru Na Topolce a kritice většiny českých baptistických sborů, kritice rozhodnutí dubnového Sjezdu delegátů sborů BJB, potažmo (minulého, nebo už i současného?) Výkonného výboru BJB. A je velkou otázkou, jestli všechny sbory (případně Misijní odbor BJB), jejichž informace "Zpravodaj" také šíří, opravdu o tuto službu redakci časopisu požádaly, zda předem věděly o obsahu a zaměření časopisu, ve kterém budou zmiňovány, nebo zda o to opravdu nyní ještě stojí.   Chtěl bych jen závěrem říct: pravda je, že jsme z Topolky dostali "Zpravodaj Sítě víry".
Věřím, že se časem dočkáme skutečného "Zpravodaje Bratrské jednoty baptistů v ČR". Přinesu tento podnět na podzimní jednání Výkonného výboru.   Přeji požehnaný zbytek léta, odpočinek i radost ze služby
Váš v Kristu Pavel Coufal předseda VV BJB Vedoucí Grano Salis Network - Tomas
E-mail: notabene@granosalis.cz, network@granosalis.cz, granosalis@granosalis.cz, magazin@granosalis.cz, redakce@granosalis.cz
Webmastering a údržbu systému zajišťuje firma ALLTECH, webmaster webmaster@granosalis.cz
Page Generation: 0.16 Seconds